[Home]     [Race Results]

 

 

  CITRUS COUNTY    
  SPEEDWAY    
  Race Finishes for:    
  May 4, 2013    
       
       
  Open Wheeled Modifieds   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
18 Shane Butler Bushnell 1
01 Herb Neumann Jr. Inverness 2
21 Devin McLeod Zephyrhills 3
0 Troy Robinson Wesley Chapel 4
127 Kyle Maynard Weirsdale 5
2 Steven Hise Inverness 6
5 Seth Adams Mulberry 7
43 Gator Hise Inverness 8
121 Sean Monaghan Stark 9
59 Ron Armillei Land O'Lakes 10
25 L. J. Grimm Seffner 11
4 Jarrett Snowden Salt Springs 12
       
       
  Sportsman   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
17 Mike Bell Brooksville 1
73 Mark Peterson Sarasota 2
4 Jay Witfoth Beverly Hills 3
14 Dave Colpritt Lakeland 4
01 Tom Posavec Dunnellon 5
114 John Buzinec Summerfield 6
37 Kenner Brown Jacksonville 7
66 Andy Nicholls Orlando 8
11 Daniel Colin III St Cloud 9
03 George Gorham Jr. Lakeland 10
56 Brandon Morris Mulberry 11
       
       
  Mini Stocks   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
32 Jeremy Sharrone Floral City 1
22 Mark Patterson Webster 2
98 Kevin Stone Dade City 3
73 Jason Terry Bellview 4
81 Terry Jackson Brooksville 5
20 Shannon Kennedy Summerfield 6
11 Jerry Daniels Weirsdale 7
       
       
  Pure Stocks   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
72 Karlin Ray Floral City 1
9 Camron Ray Homosassa 2
58 Larry Welter Jr. Williston 3
45 James Johnston Brooksville 4
65 Happy Florian Lecanto 5
32 Mike Autenrieth Inverness 6
85 Larry Welter Sr. Bronson 7
3 Jason Waller Inverness 8
44 Glen Colyer Homosassa 9
       
       
  DAARA   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
  SPEEDSTERS    
8 Rick Sanders Sarasota 1
29 Bill Stelcher Sarasota 2
28 Bob Tone Sarasota 3
9 Bill Wheellock Brandenton 4
  MIDGETS    
23 Bob Jordan Bainbridge Georga 1
8 Phil Pete Brandon 2
6 Fred Strickland Plant City 3
56 Bill Rynd   4
76 Don Farnum Longwood 5
5 Bob Law Lisbon Maine 6
  6-Cyl/FlatHeads    
97 Kelly Jarret Orlando 1
38 Steve Parrish Okeechobee 2
A1 Shirley Morden Ontario 3
2X Toby Smith Titusville 4
04 Frank Lenerise Cape Coral 5
49 Steve Berlett Palm Bay 6
  8-Cyl/Modifieds    
2X Toby Smith Titusville 1
93 Frank Lenhardt Punta Gorda 2
78 Cory Lane Zepherhills 3
93X Pat McNear Ft. Myers 4
M1 T.C. McElyea Dania Beach 5
12 Billy Belflower Mims 6
99 J.T. Dunn Scottsmoor 7
4 Ron Bettloff Port Charlotte 8
  Sprints/Caged    
44X Jimmy Miltner Antioch 1
15 Josh Rynd Lakeland 2
98 Dave Cash Palm Coast 3
21 Merle Strickland   4
97 Ed Johnson   5