[Home]     [Race Results]

 

 

  CITRUS COUNTY    
  SPEEDWAY    
  Race Finishes for:    
  October 27, 2012    
       
       
  Super Late Models   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
98 Herb Neumann Jr. Inverness 1
09 Scott Grossenbacher San Antonio 2
110 Steve Dorer Lakeland 3
82 Drew Brannon Tampa 4
1 Dale Sanders Lecanto 5
157 Joe Winchell Dade City 6
23 Todd Brown Lake Panasoffkee 7
47 Keith Zavrel Brooksville 8
231 Stan Butler Bushnell 9
44 Tony Altiere Inverness 10
00 Billy Smith Wildwood 11
94 William Fuller Lecanto 12
       
       
  Mod. Mini Stocks   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
5 Steve Griffin Inverness 1
291 Chris Zimmerman Largo 2
24 Phil Edwards Crystal River 3
5 Jay McKenzie Inverness 4
47 Richard Kuhn Ocala 5
71 Sonya Heater Homosassa 6
3 Jay Curry Homosassa 7
7 Clint Foley Dunnellon 8
44 Michael Lawhorn Clermont 9
06 Ray Miller Tampa 10
       
       
  Street Stocks   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
48 Dora Thorne Floral City 1
74 Paul Fletcher Dade City 2
79 Mike Wilson Dade City 3
10 Kenny May Spring Hill 4
3 Curtis Flanagan Inverness 5
5 James Peters Winter Garden 6
121 Joey Bifaro Inverness 7
92 Robert Kuhn Jr. Dunnellon 8
52 Tommy Stokes Floral City 9
33 Bill Ryan Bushnell 10
98 Bubba Martone Floral City 11
31 Tom Potts Dade City 12
61 John Chance Inverness 13
       
       
  Pure Stocks   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
39 Carl Peters Winter Garden 1
17 Nicholas Malverty Spring Hill 2
123 Eugene Malverty Spring Hill 3
27 Sheri Makula New Port Richey 4
65 Happy Florian Lecanto 5
45 James Johnston Brooksville 6
72 Karlin Ray Floral City 7
09 James Holly Weirsdale 8
96 Kyle Dubbs Bushnell 9
46 Duane Baker Homosassa 10
00 Del Beckner Inverness 11
76 Michael Martin Citrus Springs 12
7 Richard Dinkins Bushnell 13
20 Chris Ickes Brooksville 14
44 Glen Colyer Homosassa 15
       
       
  Hornet Division   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
91 Brittany Brown Lake Panasoffkee 1
1 Terry Conkle ? 2
6 Gary Seyler ? 3
       
       
  Robert Aaron - 50 Laps    
  Figure-8's (non points race)   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
6 Joey Catarelli Pinellas Park 1
17 Michael Cherry Tampa 2
99 Benny Harris Spring Hill 3
83 Charles Herne Homosassa 4
28 Roger Maynor Bay Shore NY 5
3 Cliff Rousseau St. Pete 6
94 Charlie Meyer Pinellas Park 7
61 Ronnie Schrefiels Inverness 8
32 Eric Sharrone Floral City 9
85 Thomas Peet Floral City 10
82 Jimmy Kruse Ocala 11
59 Deric Sharrone Floral City 12
81 Gator Jones Inverness 13
13 William Stansbury Inverness 14
33 Dave Ross Brooksville 15
86 Justin Meyer Largo 16
7 Neil Herne Homosassa 17
09 Gary Swing Floral City 18
22 Tim Wilson Floral City 19
57 Seth Nistok New Port Richey 20
       
       
  DAARA    
  Caged & Midget Sprints   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
9 Matt Jarrett Orlando 1
44 Jimmy Miltner Antioch 2
8 Paul Waters Fort Madison, Ind. 3
15 Josh Rynd Lakeland 4
1 Dale Miller Longwood 5
56 William Rynd Lakeland 6
5 Bob Law Lisbon Maine 7
92 Craig Paterson Daytona Beach 8
76 Don Farnum Longwood 9
  DAARA    
  V8 Modifieds   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
2x Toby Smith Titusville 1
93 Frank Lenhardt Punta Gorda 2
78 Cory Lane Zepherhills 3
93x Pat McNear Ft. Myers 4
04 Frank Lenerise Cape Coral 5
4 Gary Lane Lutz 6
93 Lenny Goding Palmato 7
  DAARA    
  Six Cyl.   Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
400 Tim Brush Dayton, Ohio 1
138 Steve Parrish Okeechobee 2
9red Richie Gomes Flagler Beach 3
97 Dave Jarrett Orlando 4
04 Frank Lenhardt Punta Gorda 5
711 Larry Larivee Titusville 6
9 Al Jurkouski Spring Hill 7
29 David Bolton Inverness 8