[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
October 22, 2011
Eddie Brann Memorial
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
00 Josh Todd Polk City 1
42 Richie Smith Hernando 2
19 Tommy Schnader Largo 3
01 Curtis Neumann Inverness 4
12 Ralph Bowman Seminole 5
99 Patrick Williams Archer 6
57 Tim Moore St. Pete 7
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 8
03 Kyle Bookmiller Riverview 9
0 Troy Robinson Wesley Chapel 10
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 11
53 Doug Miller Largo 12
98 Robbie Cooper Bronson 13
81 Ron Heard Seffner 14
551 Billy Mowery Clearwater 15
31 Jeff Sloan Crystal River 16
3 Ricky Coffin Lutz 17
51 Roger Blevins Largo 18
5 James Glover Pinellas Park 19
86 Randy Anderson Wildwood 20
61 Wayne Jefferson Pinellas Park 21
112 Eric Rudd Naples 22
46 Doug Moff Fort Myers 23
198 Wayne Morris Malberry 24
B-MAIN  
113 Kevin Terry Ocala 25
4 Jarrett Snowden Ocala 26
13 Jon Ditges Orlando 27
21 Sean Monaghan Stark 28
94 Dalton Nelson Pinellas Park 29
43 Gator Hise Inverness 30
117 Scott McDaniel Cape Coral 31
4b Alan Bruns Clermont 32
74 Wayne Bowman Largo 33
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
13 Aaron Williamson Lakeland 1
99 Cody Stickler Pinellas Park 2
11 Mark Nelson Clearwater 3
56 Brandon Morris Mulberry 4
771 Lance Daubach Plant City 5
55 Ernie Reed Crystal River 6
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 7
90 Cody Johnson Ocala 8
12 David Williamson Mulberry 9
16 David White Spring Hill 10
199 Brett Jenkins Lakeland 11
2 David Mothershed Brooksville 12
92 Mike Pancake Moon Lake 13
01 Tom Posavec Dunnellon 14
28 Justin Monahan Clearwater 15
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
55 Jesse Veltman Crystal River 1
5 James Peters Winter Garden 2
007 Mark Fallows Crystal River 3
3 Curtis Flanagan Inverness 4
97 Brent Cooper Dunellon 5
26 Bradley Lyon Brooksville 6
98 Tom Bubba Martone Floral City 7
68 Austin Hughes Hernando 8
48 Dora Thorne Floral City 9
27 John Makula New Port Richey 10
10 Kenny May Spring Hill 11
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
32 Jeremy Sharrone Floral City 1
01 Jeff Eberly Spring Hill 2
43 Shawn Jenkins Lakeland 3
47 Richard Kuhn Ocala 4
71 Sonya Heater Homosassa 5
98 Kevin Stone Dade City 6
19 Anthony LaPoint Zephyrhills 7
77 Kevin Knox Wesley Chapel 8
29 Chris Snow Inverness 9
11 Travis Daniels Ocala 10
46 Shannon Kennedy Summerfield 11
50 Jessey Mallory Summerfield 12
84 Ashlee Williamson Mulberry 13
55 Carlie Lewis Zepherhills 14
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
39 Carl Peters Winter Garden 1
9 Tyler Stickler Pinellas Park 2
89 Preston Davis Polk City 3
43 Steve Hise Inverness 4
27 Sheri Makula New Port Richey 5
17 Nicholas Malverty Spring Hill 6
68 Bobby Owens New Port Richey 7
20 Chris Ickes Brooksville 8
30 Tom McKay Loxahatchee 9
South East Champ
Kart Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
8 Doug Schmidt St. Pete 1
31 Rusty Chancy Palm Bay 2
29 Ron Sanford Lake Worth 3
97 Kenner Brown Jacksonville 4
98 Scott Halley Orlando 5
26 Caylyn Brown Jacksonville 6
68 Chad Dokken Clearwater 7
88 Phil Harp Largo 8
66 David Harp Clearwater 9
13 Romay Venta Tampa 10