[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
September 24, 2011
Independent Pavement
Sprint Car Association Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
70 Mickey Kempgens Dade City 1
1 Brian Gingras Lakeland 2
9 Jimmy Alvis Jr. Sefner 3
18 Shane Butler Bushnell 4
7 Dustin Perez Tampa 5
78 Tony Carreno Lutz 6
01 Collin Cabre Thonotosassa 7
75 Darin Miller Tampa 8
8 Steve Heisler Plant City 9
31 Channing Conley Leesburg 10
22 Johnny Gilbertson Dover 11
30 Wendy Mathis Valrico 12
15 Rex Hollinger Titusville 13
8 Stan Butler Bushnell 14
3 Bobby Gordon Springhill 15
44 Jimmy Miltner Antioch 16
12 Ray Bragg Riverveiw 17
21 Jimmy Alvis Sr. Seffner 18
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
56 Brandon Morris Mulberry 1
55 Ernie Reed Crystal River 2
12 David Williamson Mulberry 3
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 4
81 Austin Carr Polk City 5
01 Tom Posavec Dunnellon 6
16 David White Spring Hill 7
13 Aaron Williamson Lakeland 8
73 Mark Peterson Sarasota 9
99 Cody Stickler Pinellas Park 10
4 Richie Smith Hernando 11
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
3 Curtis Flanagan Inverness 1
98 Tom Bubba Martone Floral City 2
007 Mark Fallows Crystal River 3
5 James Peters Winter Garden 4
97 Brent Cooper Dunellon 5
68 Austin Hughes Hernando 6
00 Carl Glaum Crystal River 7
48 Dora Thorne Floral City 8
192 Robert Kuhn Jr. Dunnellon 9
10 Kenny May Spring Hill 10
112 Joey Bifaro Inverness 11
33 Bill Ryan Bushnell 12
27 John Makula New Port Richey 13
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
32 Jeremy Sharrone Floral City 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
43 Shawn Jenkins Lakeland 3
46 Shannon Kennedy Summerfield 4
98 Kevin Stone Dade City 5
71 Sonya Heater Homosassa 6
29 Chris Snow Inverness 7
96 Ron Armille Land O'Lakes 8
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
9 Tyler Stickler Pinellas Park 1
65 Happy Florian Lecanto 2
76 Michael Martin Citrus Springs 3
39 Carl Peters Winter Garden 4
27 Sheri Makula New Port Richey 5
35 David Walls Summerfield 6
72 Karlin Ray Floral City 7
36 Michael Dubbs Bushnell 8
17 Nicholas Malverty Spring Hill 9
20 Chris Ickes Brooksville 10
7 Arden Franklin Hernando 11
10 Jared Kessler Brooksville 12
44 Glen Colyer Homosassa 13
PRO FIG-8s Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
25 Robbie Powell St. Pete 1
3 Cliff Rousseau St. Pete 2
6 Joey Catarelli Pinellas Park 3
38 Benny Harris Spring Hill 4
14 Wayne Calkins St. Pete 5
94 Charlie Meyer Pinellas Park 6
86 Justin Meyer Largo 7
47 Eugene Malverty Spring Hill 8
49 Jared Meyer Largo 9
85 Thomas Peet Floral City 10
Hornet Division Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
9 Scott Bumgarner Hickory Carolina 1
777 Matthew Jenkins Lakeland 2
15 Kane (Franklin) Dixon Inverness 3
55 Daryl Veltman Crystal River 4
6 Jacob Reed Crystal River 5
60 Carson Taylor Lecanto 6
Fl Open Wheel Lites Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
14 Bo Bass Eustis 1
98 Chris McClelland Ocoee 2
25 Darin Bass Claycona 3
00 Donny Bass Claycona 4
02k Matt Lundeen Jacksonville 5
56 Larry Hubbard Jr. Cape Coral 6
77 Larry Hubbard III Cape Coral 7
2 Jon Brown Lake Panasoffkee 8
23 Jerry Heflin Gainsville 9
12 Darrell Fisher Palm Beach 10
04 Rick Lundeen Jacksonville 11
17 John Bailey Sarasota 12
85 Roger Wolfe Tavares 13
08 Rebecca George Vinice, Fl. 14
3 Todd Brown Lake Panasoffkee 15
0 Sony O'Sullivan Edgewater 16
7 Raymond Gonzales Lakeland 17