[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
September 10, 2011
(9/10/11 30 Lap Feature)
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
53 Doug Miller Largo 1
99 Patrick Williams Archer 2
94 Dalton Nelson Pinellas Park 3
03 Kyle Bookmiller Riverview 4
3 Ricky Coffin Lutz 5
51 Roger Blevins Largo 6
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 7
00 Josh Todd Polk City 8
19 Tommy Schnader Largo 9
21 Sean Monaghan Stark 10
75 Bobby Blake Eustis 11
98 Robbie Cooper Bronson 12
92 Ted Head Auburndale 13
88 Bobby Ervien St. Pete 14
42 Richie Smith Hernando 15
43 Gator Hise Inverness 16
13 Jon Ditges Orlando 17
6 Chet Senokossoff St. Pete 18
(8/27/11 Make Up Race)
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
88 Bobby Ervien St. Pete 1
98 Robbie Cooper Bronson 2
42 Richie Smith Hernando 3
53 Doug Miller Largo 4
94 Dalton Nelson Pinellas Park 5
99 Patrick Williams Archer 6
03 Kyle Bookmiller Riverview 7
21 Sean Monaghan Stark 8
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 9
6 Chet Senokossoff St. Pete 10
92 Ted Head Auburndale 11
3 Ricky Coffin Lutz 12
75 Bobby Blake Eustis 13
19 Tommy Schnader Largo 14
00 Josh Todd Polk City 15
43 Gator Hise Inverness 16
13 Jon Ditges Orlando 17
111 Earl Beckner Orlando 18
51 Roger Blevins Largo 19
11 Charlie Brown Lakeland 20
57 Tim Moore St. Pete 21
01 Herb Neumann Jr. Inverness 22
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
43 Jeremy Sharrone Floral City 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
43 Shawn Jenkins Lakeland 3
29 Chris Snow Inverness 4
98 Kevin Stone Dade City 5
50 Jessey Mallory Summerfield 6
007 Jeremy Bush Homosassa 7
71 Sonya Heater Homosassa 8
62 Bill Roberson Brooksville 9
77 Kevin Knox Wesley Chapel 10
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
35 David Walls Summerfield 1
39 Carl Peters Winter Garden 2
27 Sheri Makula New Port Richey 3
65 Happy Florian Lecanto 4
7 Arden Franklin Hernando 5
20 Chris Ickes Brooksville 6
73 Jeffery Eisenhauer Homosassa 7
9 Tyler Stickler Pinellas Park 8
16 Daniel Bouchard Spring Hill 9
44 Glen Colyer Homosassa 10
50 Jerry Hoover Floral City 11
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
99 Cody Stickler Pinellas Park 1
13 Aaron Williamson Lakeland 2
69 Mike Bresnahan Lecanto 3
4 Richie Smith Hernando 4
56 Brandon Morris Mulberry 5
157 Chad Pierce Orlando 6
8 Bobby Ervien St. Pete 7
01 Tom Posavec Dunnellon 8
77 Joey Catarelli Pinellas Park 9
34 Kevin Harrod Floral City 10
61 Greg Gorniak Homestead 11
55 Ernie Reed Crystal River 12
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 13
73 Mark Peterson Sarasota 14
11 Mark Nelson Clearwater 15
42 Brandon Duchscherer Arburndale 16
22 Chuck Harrison Arburndale 17
PRO FIGURE-8s Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
85 Thomas Peet Floral City 1
14 Wayne Calkins St. Pete 2
94 Charlie Meyer Pinellas Park 3
86 Justin Meyer Largo 4
3 Cliff Rousseau St. Pete 5
49 Jared Meyer Largo 6
38 Benny Harris Spring Hill 7
25 Robbie Powell St. Pete 8
6 Joey Catarelli Pinellas Park 9
01 Mason Love Pinellas Park 10
Hornet Division Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
6 Jimmy Harrington Hernando 1
1 Debbie Bryent Winter Garden 2
55 Daryl Veltman Crystal River 3