[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
August 13, 2011
Open Wheel Mods Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
42 Richie Smith Hernando 1
94 Dalton Nelson Pinellas Park 2
53 Doug Miller Largo 3
31 Jeff Sloan Crystal River 4
88 Bobby Ervien St. Pete 5
6 Billy Bechtelheimer Dover 6
0 Troy Robinson Wesley Chapel 7
98 Robbie Cooper Bronson 8
00 Josh Todd Polk City 9
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 10
43 Gator Hise Inverness 11
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 12
99 Patrick Williams Archer 13
13 Jon Ditges Orlando 14
2 Steven Hise Inverness 15
19 Tommy Schnader Largo 16
01 Herb Neumann Jr. Inverness 17
Sportsmen Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
56 Brandon Morris Mulberry 1
4 Richie Smith Hernando 2
13 Aaron Williamson Lakeland 3
199 Brett Jenkins Lakeland 4
99 Cody Stickler Pinellas Park 5
11 Mark Nelson Clearwater 6
01 Tom Posavec Dunnellon 7
55 Ernie Reed Crystal River 8
73 Mark Peterson Sarasota 9
17 Mike Bell Brooksville 10
90 Cody Johnson Ocala 11
34 Kevin Harrod Floral City 12
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 13
12 David Williamson Mulberry 14
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
39 Carl Peters Winter Garden 1
43 Steve Hise Inverness 2
27 Sheri Makula New Port Richey 3
35 David Walls Summerfield 4
65 Happy Florian Lecanto 5
36 Michael Dubbs Bushnell 6
30 Tom McKay Loxahatchee 7
13 William Stanbury Inverness 8
20 Chris Ickes Brooksville 9
15 Levi Roberts Inverness 10
72 Karlin Ray Floral City 11
44 Glen Colyer Homosassa 12
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Jeff Eberly Spring Hill 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
65 Nathan Florian Clearwater 3
46 Shannon Kennedy Summerfield 4
98 Kevin Stone Dade City 5
43 Shawn Jenkins Lakeland 6
29 Chris Snow Inverness 7
71 Sonya Heater Homosassa 8
50 Jessey Mallory Summerfield 9
79 Doug Burgess Lake City 10
88 Lenard Fussell Dade City 11
43 Jeremy Sharrone Floral City 12
Hornet Division Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
15 Kane (Franklin) Dixon Inverness 1
55 Daryl Veltman Crystal River 2
71 Christopher Hunt North Carolina 3
151 Matthew Street Lakeland 4
PRO F8's Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
85 Thomas Peet Floral City 1
25 Robbie Powell St. Pete 2
14 Wayne Calkins St. Pete 3
01 Mason Love Pinellas Park 4
94 Charlie Meyer Pinellas Park 5
38 Benny Harris Spring Hill 6
86 Justin Meyer Largo 7
83 Charles Herne Homosassa 8
3 Cliff Rousseau St. Pete 9
6 Joey Catarelli Pinellas Park 10
27 Neil Herne Homosassa 11
Cars Of Yesterday
Mods Class Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
38 Steve Parrish Okeechobee 1
1 Dave Ridder St. Pete 2
400 Tim Brush Dayton, Ohio 3
Cars Of Yesterday
Stock/Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
11 Donny Dychesne Lithia 1
31 Tom McDonald Clearwater 2
x Steve Mattingly Pinellas Park 3
03 John Paradis Dunedin 4
6 Dennis Copenhagen Pinellas Park 5
39 Robert Campbell Zepherhills 6
57 Charles Mixon Clearwater 7