[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
July 30, 2011
PRO FIGURE-8s Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
6 Joey Catarelli Pinellas Park 1
01 Mason Love Pinellas Park 2
14 Wayne Calkins St. Pete 3
25 Robbie Powell St. Pete 4
25 Benny Harris Spring Hill 5
94 Charlie Meyer Pinellas Park 6
86 Justin Meyer Largo 7
185 Tim Wilson Floral City 8
83 Charles Herne Homosassa 9
49 Jared Meyer Largo 10
13 William Stunsburn Hernando 11
47 Slim (Jim) Donaldson Spring Hill 12
85 Thomas Peet Floral City 13
27 Neil Herne Homosassa 14
Hornet Division Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
15 Kane (Franklin) Dixon Inverness 1
K1M Jeremy Walls 2
31 Jay Kock Dade City 3
60 Carson Taylor Lecanto 4
V8 Enduro Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
9 Robert Ray Floral City 1
63 Kathy Ray Floral City 2
27 Duane Campbell 3
7 Mike Bresnahan Lecanto 4
96 Jay Seykora Palm Harbor 5
132 Richard Campbell 6
85 Tracy Webb St. Pete 7
99 Cody Stickler Pinellas Park 8
8 Shaun Mercer Holiday 9
60 Rick Henick Inverness 10
82 William Hindman Orlando 11
Flag Pole Race Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
62 Thomas Peet Floral City 1
85 Tracy Webb St. Pete 2
96 Jay Seykora Palm Harbor 3
185 Tim Wilson Floral City 4
15 Kane (Franklin) Dixon Inverness 5
09 Wayne Heater Homosassa 6
35 Eric Sharrone Floral City 7
160 Carson Taylor Lecanto 8
8 Shaun Mercer Holiday 9
1 Mike Gamache Tarpon Springs 10
60 Rick Henick Inverness 11
Boat & Trailer Race Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
185 Tim Wilson Floral City 1
851 Thomas Peet Floral City 2
60 Fred Henick Inverness 3
35 Eric Sharrone Floral City 4
1 Mike Gamache Tarpon Springs 5
27 Neil Herne Homosassa 6
85 Tracy Webb St. Pete 7
71 Wayne Heater Homosassa 8
8 Shaun Mercer Holiday 9
School Bus Fig-8 (A) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
142 Mike Hines Hernando 1
69 Chad Markland Bushnell 2
3 Josh Hamilton Inverness 3
96 Tracey Webb Tarpon Springs 4
701 J.D. Goff Brooksville 5
6 Dwane Fults Hernando 6
13 Marcus Summer Spring Hill 7
1 Dustin Aaron Floral City 8
85 Wayne Calkins St. Pete 9
41 Andy Tweedy Ocala 10
29 Shane Goff Brooksville 11
38 John Gramzow Floral City 12
49 Matt Young Brooksville 13
04 Danny Walker Floral City 14
36 Gary Swing Floral City 15
School Bus Fig-8 (B) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
0 Mike Gamache Tarpon Springs 1
10 Danny Taylor Brooksville 2
98 Joey Catarelli Pinellas Park 3
4 Dave Ross Brooksville 4
11 Chic Whitehead Ocala 5
5 D.J. Macklin Tampa 6
2 Rick Dinkins Floral City 7
01 Jimmy Harrington Hernando 8
37 Austin Roberts Inverness 9
44 Dora Thorne Floral City 10
33 Greg Dougman Englis 11
14 Adam Krug Brooksville 12
Kids Bike Races (3-6 yrs)
Name
Jeremy Wall Winner
Kids Bike Races (7-12 yrs)
Name
Keshana Addison Winner
Kids Bike Races (13-17 yrs)
Name
Austin Dinkins Winner