[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
July 23, 2011
Super Late Models Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
98 Herb Neumann Jr. Inverness 1
09 Scott Grossenbacher San Antonio 2
119 Kevin Macy Bartow 3
10 Talon Craft Seminole 4
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 5
47 Keith Zavrel 6
21 Gene Anderson Lakeland 7
27 Cody Lane Port Richey 8
14 Randy Plantz Largo 9
23 Todd Brown Lake Panasoffkee 10
50 Perry Lovelady Lakeland 11
97 Andy Anderson Port Richey 12
177 Ray Heater Lakeland 13
82 Danny Maddox Crystal River 14
30 Cyrus Robinson Spring Hill 15
94 William Fuller Lecanto 16
1 Dale Sanders Lecanto 17
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
13 Aaron Williamson Lakeland 1
99 Cody Stickler Pinellas Park 2
56 Brandon Morris Mulberry 3
55 Ernie Reed Crystal River 4
8 Bobby Ervien St. Pete 5
51 Christopher Harvey Belleview 6
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 7
114 John Buzinec Summerfield 8
199 Brett Jenkins Lakeland 9
57 T.J. Chambers Brooksville 10
81 Austin Carr Polk City 11
01 Tom Posavec Dunnellon 12
1 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 13
771 Lance Daubach Plant City 14
34 Kevin Harrod Floral City 15
12 David Williamson Mulberry 16
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
55 Jesse Veltman Crystal River 1
3 Curtis Flanagan Inverness 2
27 John Makula New Port Richey 3
007 Mark Fallows Crystal River 4
98 Tom Bubba Martone Floral City 5
10 Kenny May Spring Hill 6
33 Bill Ryan Bushnell 7
68 Austin Hughes Hernando 8
26 Bradley Lyon Brooksville 9
48 Dora Thorne Floral City 10
85 Tim Wilson Floral City 11
53 Kyle Peters Ferndale 12
13 Ken Pate Beverly Hills 13
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
46 Shannon Kennedy Summerfield 1
17 Adam May Lutz 2
43 Shawn Jenkins Lakeland 3
98 Kevin Stone Dade City 4
007 Jeremy Bush Homosassa 5
50 Jessey Mallory Summerfield 6
32 Jeremy Sharrone Floral City 7
84 Ashlee Williamson Mulberry 8
71 Sonya Heater Homosassa 9
51 Buddy Mallory Summerfield 10
77 Carlie Lewis Zepherhills 11
35 Kenneth Watkins Summerfield 12
24 Tim Scalise Lutz 13
62 Bill Roberson Brooksville 14
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
35 David Walls Summerfield 1
27 Sheri Makula New Port Richey 2
65 Happy Florian Lecanto 3
20 Chris Ickes Brooksville 4
44 Glen Colyer Homosassa 5
10 Jessica May Spring Hill 6
73 Jeffery Eisenhauer Homosassa 7
17 Nicholas Malverty Spring Hill 8
39 Carl Peters Winter Garden 9
FL Open Wheel Lites Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
14 Bo Bass Eustis 1
98 Chris McClelland Ocoee 2
02k Matt Lundeen Jacksonville 3
17 John Bailey Sarasota 4
2 Jon Brown Lake Panasoffkee 5
00 Donny Bass Claycona 6
23 Jerry Heflin Gainsville 7
59 Randy Glick Ocala 8
25 Johnny Bass Claycona 9
04 Rick Lundeen Jacksonville 10