[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
July 9, 2011
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
19 Tommy Schnader Largo 1
00 Josh Todd Polk City 2
98 Robbie Cooper Bronson 3
94 Dalton Nelson Pinellas Park 4
53 Doug Miller Largo 5
88 Bobby Ervien St. Pete 6
3 Ricky Coffin Lutz 7
2 Steven Hise Inverness 8
42 Richie Smith Hernando 9
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 10
21 Sean Monaghan Stark 11
01 Curtis Neumann Inverness 12
6 Billy Bechtelheimer Dover 13
01 Herb Neumann Jr. Inverness 14
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 15
43 Gator Hise Inverness 16
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
99 Cody Stickler Pinellas Park 1
56 Brandon Morris Mulberry 2
13 Aaron Williamson Lakeland 3
73 Mark Peterson Sarasota 4
55 Ernie Reed Crystal River 5
199 Brett Jenkins Lakeland 6
12 David Williamson Mulberry 7
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 8
8 Bobby Ervien St. Pete 9
10 George Gorham Jr. Lakeland 10
01 Tom Posavec Dunnellon 11
51 Christopher Harvey Belleview 12
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
35 David Walls Summerfield 1
27 Sheri Makula New Port Richey 2
65 Happy Florian Lecanto 3
13 William Stanbury Inverness 4
44 Glen Colyer Homosassa 5
50 Jerry Hoover Floral City 6
72 Karlin Ray Floral City 7
21 Robert Godwin Stark 8
10 Jessica May Spring Hill 9
81 Wallace Gator Jones Inverness 10
91 Jeffery Byer Jacksonville 11
9 Tyler Stickler Pinellas Park 12
20 Chris Ickes Brooksville 13
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
43 Shawn Jenkins Lakeland 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
71 Sonya Heater Homosassa 3
50 Jessey Mallory Summerfield 4
21 Phil Edwards Crystal River 5
24 Tim Scalise Lutz 6
98 Kevin Stone Dade City 7
20 Travis Hoefler Floral City 8
51 Buddy Mallory Summerfield 9
32 Jeremy Sharrone Floral City 10
29 Chris Snow Inverness 11
35 Kenneth Watkins Summerfield 12
PRO Figure Eights Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
6 Joey Catarelli Pinellas Park 1
01 Mason Love Pinellas Park 2
25 Benny Harris Spring Hill 3
27 Neil Herne Homosassa 4
14 Wayne Calkins St. Pete 5
94 Charlie Meyer Pinellas Park 6
86 Justin Meyer Largo 7
25 Robbie Powell St. Pete 8
49 Jared Meyer Largo 9
83 Charles Herne Homosassa 10
3 Cliff Rousseau St. Pete 11
Outlaw Mod Mini's Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
19 Kevin Campbell New Port Richey 1
22 Ric Mills Arcadia 2
15 Doug Hopper Spring Hill 3
5 Craig Sheran East Palatka 4
7 Melanie Braden Hernando Beach 5
04 Tom Meyers Pinellas Park 6
8 Matt Delaney Largo 7
26 Mike Endee North Port 8
56 Blake Rowan MacClerry 9
9 John Parrish Tampa 10
6 John Gula Spring Hill 11
08 Jessica Johnson Eustis 12