[Home]     [Race Results]

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
June 25, 2011
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
88 Bobby Ervien St. Pete 1
42 Richie Smith Hernando 2
57 Tim Moore St. Pete 3
01 Herb Neumann Jr. Inverness 4
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 5
61 Tony Carreno Lutz 6
19 Tommy Schnader Largo 7
00 Josh Todd Polk City 8
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 9
53 Doug Miller Largo 10
10 Mike Birk Pinellas Park 11
94 Dalton Nelson Pinellas Park 12
8 Michael Stalnaker Ocala 13
3 Ricky Coffin Lutz 14
6 Billy Bechtelheimer Dover 15
98 Robbie Cooper Bronson 16
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
199 Brett Jenkins Lakeland 1
55 Ernie Reed Crystal River 2
56 Brandon Morris Mulberry 3
01 Tom Posavec Dunnellon 4
90 Cody Johnson Ocala 5
99 Cody Stickler Pinellas Park 6
771 Lance Daubach Plant City 7
57 T.J. Chambers Brooksville 8
8 Marvin Davis Alachua 9
4 Richie Smith Hernando 10
161 Patrick Mennenga Ocala 11
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
53 Kyle Peters Ferndale 1
3 Curtis Flanagan Inverness 2
10 Kenny May Spring Hill 3
85 Tim Wilson Floral City 4
68 Austin Hughes Hernando 5
98 Tom Bubba Martone Floral City 6
33 Bill Ryan Bushnell 7
48 Dora Thorne Floral City 8
4 Jay Witfoth Beverly Hills 9
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
35 David Walls Summerfield 1
9 Tyler Stickler Pinellas Park 2
76 Michael Martin Citrus Springs 3
39 Carl Peters Winter Garden 4
30 Tom McKay Loxahatchee 5
65 Happy Florian Lecanto 6
20 Chris Ickes Brooksville 7
44 Glen Colyer Homosassa 8
91 Jeffery Byer Jacksonville 9
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Jeff Eberly Spring Hill 1
32 Jeremy Sharrone Floral City 2
29 Chris Snow Inverness 3
71 Sonya Heater Homosassa 4
43 Shawn Jenkins Lakeland 5
98 Kevin Stone Dade City 6
50 Jessey Mallory Summerfield 7
35 Kenneth Watkins Summerfield 8
77 Kevin Knox Wesley Chapel 9
13 Rick Heath Inverness 10
46 Shannon Kennedy Summerfield 11
11 Travis Daniels Ocala 12
22 Bobby Richardson Lecanto 13
PRO Figure Eights Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
27 Neil Herne Homosassa 1
14 Wayne Calkins St. Pete 2
94 Charlie Meyer Pinellas Park 3
49 Jared Meyer Largo 4
86 Justin Meyer Largo 5
6 Joey Catarelli Pinellas Park 6
25 Robbie Powell St. Pete 7
85 Thomas Peet Floral City 8
3 Cliff Rousseau St. Pete 9
83 Charles Herne Homosassa 10
01 Mason Love Pinellas Park 11
South East Champ Kart Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
31 Rusty Chancy Palm Bay 1
8 Doug Schmidt St. Pete 2
13 Romay Venta Tampa 3
33 Mitchell Stevens 4
98 Scott Halley Orlando 5
66 David Harp Clearwater 6
75 Jimmy Pope Brandon 7
77 Phil Harp Largo 8
2x Duane Coze 9
38 Trevor Wilson 10
43 Harold Roberts Tampa 11