[Home]     [Race Results]

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
June 18, 2011
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
8 Michael Stalnaker Ocala 1
53 Kyle Peters Ferndale 2
10 Kenny May Spring Hill 3
3 Curtis Flanagan Inverness 4
85 Tim Wilson Floral City 5
18 Justyn Elwood Ocala 6
26 Bradley Lyon Brooksville 7
98 Tom Bubba Martone Floral City 8
1 Larry Triana Homosassa 9
19 Jeff Stalnaker Jr. Ocala 10
33 Bill Ryan Bushnell 11
27 John Makula New Port Richey 12
112 Joey Bifaro Inverness 13
31 Tom Potts San Antonio 14
68 Austin Hughes Hernando 15
192 Robert Kuhn Jr. Dunnellon 16
4 Jay Witfoth Beverly Hills 17
5 Henry (Peanut) Higgenbothan Bushnell 18
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
15 Levi Roberts Inverness 1
9 Tyler Stickler Pinellas Park 2
7 Arden Franklin Hernando 3
35 David Walls Summerfield 4
44 Glen Colyer Homosassa 5
72 Karlin Ray Floral City 6
27 Sheri Makula New Port Richey 7
65 Happy Florian Lecanto 8
Mod Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
7 Clint Foley Dunnellon 1
33 Chris Allen Center Hill 2
18 Jesse Henley Homosassa 3
44 Michael Lawhorn Clermont 4
32 Jim Smith Inverness 5
85 Rex Hollinger Titusville 6
13 Richard Heath Inverness 7
47 Richard Kuhn Ocala 8
24 Phil Edwards Crystal River 9
Street/Pure Stocks Fig-8s Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
6 Ronnie Schrefiels Brooksville 1
35 Thomas Peet Floral City 2
62 Eric Sharrone Floral City 3
5 Henry (Peanut) Higgenbothan Bushnell 4
33 Gary Swing Floral City 5
81 Wallace (Gator) Jones Inverness 6
89 Charles Herne Homosassa 7
82 Jimmy Kruse Ocala 8
7 Arden Franklin Hernando 9
8 Tim Wilson Floral City 10
1 Larry Triana Homosassa 11
71 Neil Herne Homosassa 12
00 Del Beckner Inverness 13
Hornet Division Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
151 Matthew Street Lakeland 1
15 Kane Dixion Inverness 2
60 Carson Taylor Lecanto 3
31 Chris Hennessy Beverly Hills 4
55 Daryl Veltman Crystal River 5
Independent Pavement
Sprint Car Association
(I.P.S.C.A.) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
70 Mickey Kempgens Dade City 1
18 Shane Butler Bushnell 2
12 Collin Cabre Thonotosassa 3
8 Stan Butler Bushnell 4
21 Jimmy Alvis Sr. Seffner 5
41 Mathew Hall Apollo Beach 6
75 Darin Miller Tampa 7
9 Jimmy Alvis Jr. Sefner 8
2 Larry Brazil Tampa 9
69 Ric Voisey Wesley Chapel 10
78 Shane Miller Hillsborough 11
55 Tommy Nichols Tampa 12
14 Danny Jones Tampa 13
30 Wendy Mathis Valrico 14
Daytona Antique Auto
Racing Association
(Midgets/Speedsters) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
2 Bob Jordan Bainbridge Georga 1
88 David Johnston Miami 2
6 Jerry Paquin Lake Worth 3
49 Jerry Carbone Fort Lauderdale 4
56 Ken Davison Mulberry 5
5 Don Farnum Longwood 6
9 Bill Wheellock Brandenton 7
29 Bill Stelcher Sarasota 8
(Six Cyl./Small V8) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
138 Steve Parrish Okeechobee 1
46 Tom Zwally Mulberry 2
400 Tim Brush Dayton, Ohio 3
61 Richie Iverson Lecanto 4
73 Bill McPeek Oviedo 5
72 Hank Goodrich Port Orange 6
0 Steve Miller Sebastion 7
9 George Hall Plant City 8
93 Lenny Goding Palmato 9
97 Dave Jarrett Orlando 10
(Uncaged Sprints/Caged Sprints) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
9 Matt Jarrett Orlando 1
98 Dave Cash Palm Coast 2
7 Sue Yoder Sarasota 3
60 Janis Strickland Plant City 4
80 Fred Strickland Plant City 5
56 Josh Rynd Lakeland 6
8 Scott Winter Wesley Chapel 7
(V8 Stocks/Modifieds) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
93 Frank Lenhardt Punta Gorda 1
81 Rock Reigle Bradenton 2
711 Larry Larivee Titusville 3
2x Toby Smith Titusville 4
M1 T.C. McElyea Dania Beach 5
93x Pat McNear Ft. Myers 6
1 Ronnie Rohn Jacksonville 7
78 Cory Lane Zepherhills 8
4 Gary Lane Lutz 9
33T Mike Tanner Frostproff 10
12 Billy Belflower Mims 11
99 J.T. Dunn Scottsmoor 12