[Home]     [Race Results]

CITRUS COUNTY
SPEEDWAY
Race Finishes for:
June 11, 2011
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
98 Robbie Cooper Bronson 1
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 2
19 Tommy Schnader Largo 3
53 Doug Miller Largo 4
88 Bobby Ervien St. Pete 5
0 Troy Robinson Wesley Chapel 6
03 Kyle Bookmiller Riverview 7
42 Richie Smith Hernando 8
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 9
73 Aaron Williamson Lakeland 10
77 John Gerstner Wesley Chapel 11
6 Billy Bechtelheimer Dover 12
94 Dalton Nelson Pinellas Park 13
01 Herb Neumann Jr. Inverness 14
61 Tony Carreno Lutz 15
198 Wayne Morris Malberry 16
43 Gator Hise Inverness 17
2 Steven Hise Inverness 18
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
56 Brandon Morris Mulberry 1
13 Aaron Williamson Lakeland 2
55 Ernie Reed Crystal River 3
4 Richie Smith Hernando 4
34 Kevin Harrod Floral City 5
199 Brett Jenkins Lakeland 6
11 Mark Nelson Clearwater 7
01 Tom Posavec Dunnellon 8
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 9
771 Lance Daubach Plant City 10
23 Edward Allen Georgia 11
99 Cody Stickler Pinellas Park 12
16 Michael Veltman Crystal River 13
22 Herb Hoefler Floral City 14
32 Charles (Shelton) Bowers Cheifland 15
07 Scott Garrity Port Richey 16
12 David Williamson Mulberry 17
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
9 Tyler Stickler Pinellas Park 1
35 David Walls Summerfield 2
39 Carl Peters Winter Garden 3
15 Levi Roberts Inverness 4
96 Dustin Dinkins Bushnell 5
65 Happy Florian Lecanto 6
44 Glen Colyer Homosassa 7
1 Michael Pancake Moonlake 8
8 Tim Wilson Floral City 9
20 Chris Ickes Brooksville 10
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Jeff Eberly Spring Hill 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
77 Kevin Knox Wesley Chapel 3
71 Sonya Heater Homosassa 4
98 Kevin Stone Dade City 5
43 Shawn Jenkins Lakeland 6
46 Shannon Kennedy Summerfield 7
32 Jeremy Sharrone Floral City 8
29 Chris Snow Inverness 9
50 Jessey Mallory Summerfield 10
35 Kenneth Watkins Summerfield 11
11 Travis Daniels Ocala 12
5 Al Katona Land O' Lakes 13
Pro Figure Eights Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
14 Wayne Calkins St. Pete 1
0 Jimmy Thompson Pinellas Park 2
6 Joey Catarelli Pinellas Park 3
01 Mason Love Pinellas Park 4
3 Cliff Rousseau St. Pete 5
49 Jaried Meyer 6
86 Justin Meyer Largo 7
71 Charles Herne Homosassa 8
94 Charlie Meyer Pinellas Park 9
25 Robbie Powell St. Pete 10
83 Neil Herne Homosassa 11
Hornet Division Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
Race Cancelled
TQ Midgets Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
30 Mike Belusar Punta Gorda 1
51 Chris Grimmler Palm Beach Gardens 2
7 Jamie Barnum Spring Hill 3
23 Steven Maier Port Saint Lucie 4
2 Geoff Styner Cape Coral 5
14 John Ciolino Cape Coral 6
5 David Patterson Port Charlotte 7
6 Jay Stutz Riverview 8
1 Jack Duffy Sarasota 9
Cars Of Yesterday Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
Sportsman/Stocks
x Jerry Mullins Pinellas Park 1
57 Charles Mixon Clearwater 2
03 John Paradis Dunedin 3
6 Dennis Copenhagen Pinellas Park 4
40 Bob Fink North Tampa 5
39 Robert Campbell Zepherhills 6
31 Tom McDonald Clearwater 7
Modifieds
38 Steve Parrish Okeechobee 1
1 Dave Ridder St. Pete 2
400 Tim Brush Dayton, Ohio 3
2 Clay Fray Kenneth City 4
11 Graham Mc Corvey Gibsonton 5