[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 06/04/2011
UPS Super Late Models Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
36 TIM RUSSELL Apopka 1
98 HERB NEUMANN JR. Inverness 2
33 DANIEL WEBSTER Brooksville 3
77 WAYNE ANDERSON Wildwood 4
(Fastest Qualifier) 13.647
09 SCOTT GROSSENBACHER San Antonio 5
5 JOE BOYD Riverview 6
92 JEFF SCOFIELD Plant City 7
7 DARYL SHELNUT Home Stead 8
64 JOE WINCHELL Dade City 9
97 PATRICK STAROPOLI Plantation 10
88 JUSTIN LARSON Safety Harbor 11
42 JONATHAN GUY Auburndale 12
59 JAKE PERKINS Ocala 13
30 JESSE DUTILLY Brandenton 14
19 RAY BLACK Ocala 15
20 ANTHONY SERGI Geneva 16
07 STEVEN SIMPSON New Symrna Beach 17
127 KYLE MAYNARD Weirsdale 18
36x GARY PADULA Pompano Beach 19
10 STEVE DORER Lakeland 20
1 DALE SANDERS Lecanto 21
55 DAKOTA STEPHENS Brandon 22
10 TALON CRAFT Seminole 23
01 FAIN SKINNER Live Oak 24
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
33 Bill Ryan Bushnell 1
3 Curtis Flanagan Inverness 2
27 John Makula New Port Richey 3
10 Kenny May Spring Hill 4
007 Mark Fallows Crystal River 5
98 Tom Bubba Martone Floral City 6
31 Tom Potts San Antonio 7
85 Tim Wilson Floral City 8
55 Jesse Veltman Crystal River 9
26 Bradley Lyon Brooksville 10
68 Austin Hughes Hernando 11
48 Dora Thorne Floral City 12
112 Cliff Bifaro Inverness 13
Mod. Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
33 Chris Allen Center Hill 1
18 Jesse Henley Homosassa 2
44 Michael Lawhorn Clermont 3
2 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 4
24 Phil Edwards Crystal River 5
47 Richard Kuhn Ocala 6
13 Richard Heath Inverness 7
1 George Neumann Inverness 8
7 Clint Foley Dunnellon 9
98 James Ellis Brooksville 10
26 Nathan Florian Clearwater 11
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Jeff Eberly Spring Hill 1
29 Chris Snow Inverness 2
71 Sonya Heater Homosassa 3
35 Kenneth Watkins Summerfield 4
32 Jeremy Sharrone Floral City 5
77 Kevin Knox Wesley Chapel 6
98 Kevin Stone Dade City 7
Pro Challenge Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
28 Randy Glick Ocala 1
24 Kevin Terry Ocala 2
2 Harvey Johnson Ocala 3
25 Paul White Eustis 4
23 Jerry Heflin Gainsville 5
12 Kyle Maynard Weirsdale 6
56 Mark Landis Delray Beach 7
11 Jacob Calloway Longwood 8
Hornet Division Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
151 Matthew Street Lakeland 1
98 John Fisher Lake Panasoffkee 2
60 Carson Taylor Lecanto 3
3 Johnny Pendarvis Cheifland 4