[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 05/28/2011
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
4 Richie Smith Floral City 1
12 David Williamson Mulberry 2
10 George Gorham Jr. Lakeland 3
199 Brett Jenkins Lakeland 4
13 Aaron Williamson Lakeland 5
51 Christopher Harvey Belleview 6
57 T.J. Chambers Brooksville 7
01 Tom Posavec Dunnellon 8
99 Cody Stickler Pinellas Park 9
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 10
16 David White Spring Hill 11
55 Ernie Reed Crystal River 12
56 Brandon Morris Mulberry 13
81 Austin Carr Polk City 14
771 Lance Daubach Plant City 15
34 Kevin Harrod Floral City 16
22 Herb Hoefler Floral City 17
8 Marvin Davis Alachua 18
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
85 Tim Wilson Floral City 1
3 Curtis Flanagan Inverness 2
55 Jesse Veltman Crystal River 3
33 Bill Ryan Bushnell 4
27 John Makula New Port Richey 5
98 Tom Bubba Martone Floral City 6
31 Tom Potts San Antonio 7
007 Mark Fallows Crystal River 8
65 Dave Wright Oakland 9
26 Bradley Lyon Brooksville 10
68 Austin Hughes Hernando 11
1 Larry Triana Homosassa 12
192 Robert Kuhn Jr. Dunnellon 13
10 Kenny May Spring Hill 14
142 Richie Smith Hernando 15
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
9 Tyler Stickler Pinellas Park 1
39 Carl Peters Winter Garden 2
0 Steve Stineduf Weeki Watchee 3
8 Tim Wilson Floral City 4
35 David Walls Summerfield 5
65 Happy Florian Lecanto 6
17 Nicholas Malverty Spring Hill 7
30 Tom McKay Loxahatchee 8
20 Chris Ickes Brooksville 9
44 Glen Colyer Homosassa 10
73 Jeffery Eisenhauer Homosassa 11
96 Dustin Dinkins Bushnell 12
81 Wallace Gator Jones Inverness 13
27 Sheri Makula New Port Richey 14
7 Arden Franklin Hernando 15
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Jeff Eberly Spring Hill 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
43 Shawn Jenkins Lakeland 3
32 Jeremy Sharrone Floral City 4
98 Kevin Stone Dade City 5
71 Sonya Heater Homosassa 6
29 Chris Snow Inverness 7
35 Kenneth Watkins Summerfield 8
5 Al Katona 9
50 Jessey Mallory 10
62 Bill Roberson Brooksville 11
77 Kevin Knox Wesley Chapel 12
24 Tim Scalise Lutz 13
Pro Figure-8s Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
3 Cliff Rousseau St. Pete 1
25 Robbie Powell St. Pete 2
01 Mason Love Pinellas Park 3
6 Joey Catarelli Pinellas Park 4
14 Wayne Calkins St. Pete 5
94 Charlie Meyer Pinellas Park 6
83 Neil Herne Homosassa 7
86 Justin Meyer Largo 8
85 Thomas Peet Floral City 9
Florida Open Wheel Lites Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
14 Bo Bass Eustis 1
98 Chris McClelland Ocoee 2
00 Donny Bass Claycona 3
59 Darin Bass Claycona 4
25 Johnny Bass Claycona 5
2m Jon Brown Lake Panasoffkee 6
POWDER PUFF School Bus F8 Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
701 Becky Aaron Brooksville 1