[Home]     [Race Results]

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 05/14/2011
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
42 Richie Smith Floral City 1
61 Tony Carreno Lutz 2
6 Billy Bechtelheimer Dover 3
3 Ricky Coffin 4
03 Kyle Bookmiller Riverview 5
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 6
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 7
53 Doug Miller Largo 8
73 Aaron Williamson Lakeland 9
98 Robbie Cooper Bronson 10
88 Bobby Ervien St. Pete 11
8 Michael Stalnaker Ocala 12
19 Tommy Schnader Largo 13
2 Steven Hise Inverness 14
94 Dalton Nelson Pinellas Park 15
29 Ken Vandermeite Pinellas Park 16
01 Herb Neumann Inverness 17
43 Gator Hise Inverness 18
13 Jon Ditges Orlando 19
00 Josh Todd Polk City 20
81 Ron Heard Seffner 21
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
55 Ernie Reed Crystal River 1
99 Cody Stickler Pinellas Park 2
13 Aaron Williamson Lakeland 3
4 Richie Smith Floral City 4
01 Tom Posavec Dunnellon 5
12 David Williamson Mulberry 6
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 7
1 Rick Kase Odessa 8
81 Austin Carr Polk City 9
16 David White Spring Hill 10
56 Brandon Morris Mulberry 11
90 Cody Johnson Ocala 12
22 Herb Hoefler Floral City 13
199 Brett Jenkins Lakeland 14
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
27 Sherry Makula New Port Richey 1
7 Ardin Franklin Hernando 2
35 David Walls Summerfield 3
8 Tim Wilson Floral City 4
17 Jesse Veltman Crystal River 5
68 Drew Matissek New Port Richey 6
0 Steve Stineduf Weeki Watchee 7
9 Tyler Stickler Pinellas Park 8
65 Happy Florian Lecanto 9
15 Levi Roberts Inverness 10
3 James Nocella 11
44 Glen Colyer Homosassa 12
91 Jeffery Byer 13
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
84 Ashlee Williamson Mulberry 1
21 Phil Edwards Crystal River 2
32 Jeremy Sharrone Floral City 3
43 Shawn Jenkins Lakeland 4
71 Sonya Heater Homosassa 5
51 Buddy Mallory Summerfield 6
29 Chris Snow Inverness 7
35 Kenneth Watkins Summerfield 8
98 Kevin Stone Dade City 9
77 Kevin Knox Wesley Chapel 10
5 Al Katona 11
50 Jessey Mallory 12
11 Travis Daniels 13
46 Shannon Kennedy Summerfield 14
Pro Figure-8s Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Mason Love Pinellas Park 1
14 Wayne Calkins St. Pete 2
6 Joey Catarelli Pinellas Park 3
59 T. J. Sharrone Floral City 4
85 Thomas Peet Floral City 5
94 Charlie Meyer Pinellas Park 6
25 Robbie Powell St. Pete 7
3 Cliff Rousseau St. Pete 8
83 Neil Herne Homosassa 9
Outlaw Mod Mini's Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
26 Mike Endee North Port 1
04 Tom Meyers Pinellas Park 2
15 Doug Hopper Spring Hill 3
5 Craig Sheran East Palatka 4
7 Melanie Braden Hernando Beach 5
93 Ricky Gervasi Holliday 6
22 Ric Mills Arcadia 7
14 Dan Akard Ft. Myers 8
56 Blake Rowan MacClerry 9
9 John Parrish Tampa 10