[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 4/23/2011
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
98 Robbie Cooper Bronson 1
53 Doug Miller Largo 2
88 Bobby Ervien St. Pete 3
8 Michael Stalnaker Ocala 4
6 Billy Bechtelheimer Dover 5
0 Troy Robinson Wesley Chapel 6
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 7
01 Herb Neumann Inverness 8
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 9
13 Jon Ditges Orlando 10
2 Steven Hise Inverness 11
94 Dalton Nelson Pinellas Park 12
43 Gator Hise Inverness 13
55 Mike Sweet Lakeland 14
42 Richie Smith Floral City 15
Sportsman - 50 LAPS Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
4 Richie Smith Floral City 1
13 Aaron Williamson Lakeland 2
56 Brandon Morris Mulberry 3
99 Cody Stickler Pinellas Park 4
161 Patrick Mennenga 5
21 Tommy Schnader Largo 6
157 Chad Pierce 7
11 Mark Nelson 8
77 Lance Daubach Plant City 9
10 George Gorham Jr. Lakeland 10
57 T.J. Chambers Brooksville 11
90 Cody Johnson Ocala 12
01 Tom Posavec Dunnellon 13
69 Don Milam 14
83 Dennise Neighbor Sr. 15
16 David White Spring Hill 16
81 Austin Carr Polk City 17
73 Mark Peterson Sarasota 18
32 Charles (Shelton) Bowers Cheifland 19
55 Ernie Reed Crystal River 20
1 Rick Kase Odessa 21
51 Christopher Harvey Belleview 22
34 Kevin Harrod Floral City 23
19 Jeff Stalnaker Ocala 24
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 25
125 Patrick Thomas 26
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
53 Kyle Peters Ferndale 1
7 Michael Stalnaker Ocala 2
007 Mark Fallows Crystal River 3
10 Kenny May Spring Hill 4
98 Tom Bubba Martone 5
26 Bradley Lyon Brooksville 6
33 Bill Ryan Bushnell 7
68 Austin Hughes Hernando 8
3 Curtis Flanagan Inverness 9
12 Jonna Hughes Hernando 10
00 Carl Glaum Crystal River 11
48 Dora Thorne Floral City 12
351 Nick Jacobson 13
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
15 Levi Roberts Inverness 1
35 David Walls Summerfield 2
17 Nicholas Malverty 3
5 James Peters Winter Garden 4
20 Chris Ickes Brooksville 5
06 Wayne Alexander Spring Hill 6
50 Jerry Hoover Floral City 7
3 James Nocella 8
62 Travis Sharrone 9
117 Robert Gregg Crystal River 7
65 Happy Florian Lecanto 8
44 Glen Colyer Homosassa 9
9 Tyler Stickler 10
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Jeff Eberly Spring Hill 1
47 Richard Kuhn Ocala 2
43 Shawn Jenkins Lakeland 3
29 Chris Snow Inverness 4
84 Ashlee Williamson Mulberry 5
98 Kevin Stone Dade City 6
50 Jessey Mallory 7
37 Ricky Henick 8
35 Kenneth Watkins Summerfield 9
11 Travis Daniels 10
71 Sonya Heater Homosassa 11
32 Jeremy Sharrone Floral City 12
46 Shannon Kennedy Summerfield 13
5 Al Katona 14
South East Champ
Kart Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
44 Tera Henderson 1
22 Chase Fitzgerald 2
15 Chris Ellis 3
29 Ron Sanford Lake Worth 4
99 Ezra Stevenfield Beverly Hills 5
7 Dustin Chisholm Seminole 6
14 Tim Simmons Ruskin 7
8 Doug Schmidt St. Pete 8
33 Mitchell Stevens 9
77 Phil Harp Largo 10
32 Dennis Mace Palm Bay 11
66 David Harp Clearwater 12
13 Romay Venta Tampa 13
38 Trevor Wilson 14
31 Rusty Chancy Palm Bay 15