[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 4/16/2011
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
19 Jeff Stalnaker Jr. 1
3 Curtis Flanagan Inverness 2
10 Kenny May Spring Hill 3
53 Kyle Peters Ferndale 4
33 Bill Ryan Bushnell 5
7 Michael Stalnaker Ocala 6
65 Dave Wright 7
007 Mark Fallows Crystal River 8
68 Austin Hughes 9
12 Jhana Hughes 10
48 Dora Thorne Floral City 11
1 Larry Triana Homosassa 12
98 Tom Bubba Martone 13
26 Bradley Lyon Brooksville 14
00 Carl Glaum Crystal River 15
PS/SS Figure-8's Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
62 Eric Sharrone Floral City 1
6 Ronnie Schrefiels 2
13 Neil Herne Homosassa 3
82 Jimmy Kruse 4
00 Del Beckner Inverness 5
81 Wallace (Gator) Jones 6
1 Larry Triana Homosassa 7
44 Glen Colyer Homosassa 8
33 David Ross 9
38 Troy Davis Spring Hill 10
7 Chuckie Franklin Hernando 11
69 Michael Appleby 12
56 Johnathan Appleby 13
35 Thomas Peet Floral City 14
35 David Wells 15
Pure Stocks - 50 LAPS Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
15 Levi Roberts Inverness 1
5 James Peters Winter Garden 2
76 Michael Martin Citrus Springs 3
7 Ardin Franklin Hernando 4
0 Steve Stineduf Weeki Watchee 5
27 Sherry Makula New Port Richey 6
68 Drew Matissek New Port Richey 7
17 Nicholas Malverty 8
00 Del Beckner 9
20 Chris Ickes Brooksville 10
44 Glen Colyer Homosassa 11
13 William Stanbury 12
06 Wayne Alexander Spring Hill 13
771 James Coyle 14
30 Tom McKay Loxahatchee 15
35 David Walls Summerfield 16
156 Johathan Appleby 17
65 Happy Florian Lecanto 18
3 James Nocella 19
9 Tyler Stickler 20
38 Troy Davis Spring Hill 21
117 Robert Gregg 22
39 Carl Peters Winter Garden 23
62 Erick Sharrone 24
32 Michael Misko 25
73 Jeffery Eisenhauer 26
Mod Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
7 Clint Foley Dunnellon 1
44 Michael Lawhorn Clermont 2
98 James Ellis Brooksville 3
33 Chris Allen Center Hill 4
2 Don Faunce Spring Hill 5
18 Jesse Henley Homosassa 6
26 Nathan Florian Clearwater 7
24 Phil Edwards Crystal River 8
47 Richard Kuhn Ocala 9
88 Chris Hooker Floral City 10
51 Jeff Cole 11
9 Shaun Cater Hernando 12
DARA
Midgets/Speedsters Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
88 David Johnston Miami 1
6 Jerry Paquin Lake Worth 2
56 William Rynd Lakeland 3
71 Bill Wendt Cape Coral 4
59 Jerry Carbae Pompano Beach 5
29 Bill Stelcher Sarasota 6
8 Rick Sanders Sarasota 7
23 Rob Jordan Georgia 8
W No Name 9
DARA
Six Cyl./Small V8 Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
138 Steve Parrish Okeechobee 1
9red Richie Gomes Flagler Beach 2
73 Bill McPeek Oviedo 3
9 Al Jurkouski Spring Hill 4
97 Dave Jarrett Orlando 5
0 Steve Miller Sebastion 6
A1 Shirley Morden Ontario 7
72 Hank Goodrich Port Orange 8
61 Ralph Foursworth Tampa 9
93 Lenny Goding Palmato 10
04 Frank Lenerise Cape Coral 11
DARA
Uncaged Sprints/Caged Sprints Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
98 Dave Cash Palm Coast 1
9 Scott Jarrett Orlando 2
7 Sue Yoder Sarasota 3
8 Scott Winter Wesley Chapel 4
56 Josh Rynd Lakeland 5
80 Fred Strickland Plant City 6
92 Craig Paterson Daytona Beach 7
DARA
V8 Stocks/Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
93x Pat McNear Ft. Myers 1
93 Frank Lenhardt Punta Gorda 2
78 Cory Lane Zepherhills 3
33T Mike Tanner Frostproff 4
18 Ron Hess Port Orange 5
2x Toby Smith Titusville 6
711 Larry Larivee Titusville 7
4 Gary Lane Lutz 8
Mini Cups Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
47 Brandon Beach Ocala 1
42 Carlos Gonzales Wildwood 2
9 Cole Partelo Largo 3
52 Bryan Kuak 4
71 Duane Foster Ocala 5
3 Brett Suggs Geneva 6
17 Frank Beach Atlanta Georgia 7
99 Johnny Marra North Port 8
05 James Irish Largo 9
74 John Beach Atlanta Georgia 10
6 No Name 11
Wingless Sprints Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
12 Collin Cabre Thonotosassa 1
18 Shane Butler Bushnell 2
78 Tony Carreno Lutz 3
21 Jimmy Alvis Sr. Seffner 4
52 Joey Agvilar Tampa 5
9 Jimmy Alvis Jr. Sefner 6
90 Craig Skene Dubbo, Australia 7
69 Ric Voisey Wesley Chapel 8
1 Jason Bradford Port Charlotte 9
2 Larry Brazil Tampa 10
55 Tommy Nichols Tampa 11
8 Stan Butler Bushnell 12
21m Bobby Gordon Springhill 13
75 Darin Miller Tampa 14
41 Mathew Hall Apollo Beach 15
89 Trent Bosb Wesley Chapel 16
30 Wendy Mathis Valrico 17
70 Mickey Kempgens Dade City 18