[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 4/9/2011
Open Wheel Mods Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 1
03 Kyle Bookmiller Riverview 2
42 Richie Smith Hernando 3
53 Doug Miller Largo 4
6 Billy Bechtelheimer Dover 5
88 Bobby Ervien St. Pete 6
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 7
8 Michael Stalnaker Ocala 8
20 John Gerstner Eustis 9
13 Jon Ditges 10
94 Dalton Nelson 11
98 Robbie Cooper Bronson 12
3 Ricky Coffin 13
PRO Figure-8's Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
6 Joey Catarelli Pinellas Park 1
14 Wayne Calkins St. Pete 2
3 Cliff Rousseau 3
85 Thomas Peet Floral City 4
01 Mason Love Pinellas Park 5
8 Darryl Hage St. Pete 6
34 James Crawford Pinellas Park 7
94 Charlie Meyer Pinellas Park 8
83 Neil Herne Homosassa 9
59 T. J. Sharrone Floral City 10
25 Robbie Powell St. Pete 11
74 Dwane Fults Hernando 12
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
35 David Walls Summerfield 1
7 Ardin Franklin Hernando 2
9 Tyler Stickler 3
39 Carl Peters Winter Garden 4
27 Sherry Makula New Port Richey 5
68 Drew Matissek New Port Richey 6
17 Nicholas Malverty 7
65 Happy Florian Lecanto 8
44 Glen Colyer Homosassa 9
20 Chris Ickes Brooksville 10
0 Steve Stineduf Weeki Watchee 11
411 Mathew Harris Brooksville 12
77 Kyle Dubbs Bushnell 13
00 Del Beckner 14
3 James Nocella 15
30 Tom McKay Loxahatchee 16
008 Natalie Fallows Crystal River 17
36 Michael Dubbs Bushnell 18
91 Jeffery Byer 19
70 Clarence Kyser Summerfield 20
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Jeff Eberly Spring Hill 1
47 Richard Kuhn 2
84 Ashlee Williamson Mulberry 3
71 Sonya Heater Homosassa 4
98 Kevin Stone Dade City 5
21 Phil Edwards Crystal River 6
35 Kenneth Watkins Summerfield 7
5 Al Katona 8
43 Shawn Jenkins Lakeland 9
29 Chris Snow Inverness 10
50 Jessey Mallory Summerfield 11
32 Jeremy Sharrone Floral City 12
77 Kevin Knox Wesley Chapel 13
007 Jeremy Bush Homosassa 14
Sportsmen Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
56 Brandon Morris Mulberry 1
13 Aaron Williamson Mulberry 2
99 Cody Stickler Pinellas Park 3
55 Ernie Reed Lakeland 4
51 Christopher Harvey Summerfield 5
77 Lance Daubach Plant City 6
81 Austin Carr Polk City 7
21 Tommy Schnader Largo 8
01 Tom Posavec San Antonio 9
57 T.J. Chambers Brooksville 10
8 Marvin Davis Alachua 11
12 David Williamson Mulberry 12
6 David White Spring Hill 13
90 Cody Johnson Ocala 14
711 Fred Tuski Brooksville 15
F.O.W.L Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
02k Matt Lundeen Jacksonville 1
04 Rick Lundeen 2
98 Chris McClelland Ocoee 3
0 Sony O'Sullivan 4
23 Jerry Heflin Gainsville 5
83 Roger Wolfe Tavares 6
2m Jon Brown Lake Panasoffkee 7
25 Johnny Bass 8
59 Darin Bass Claycona 9
00 Donny Bass Claycona 10
14 Bo Bass Eustis 11