[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 2/26/2011
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
53 Doug Miller Largo 1
12 Jay Coleman Tarpon Springs 2
98 Robbie Cooper Bronson 3
88 Bobby Ervien St. Pete 4
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 5
8 Michael Stalnaker Ocala 6
3 Ricky Coffin 7
31 Jeff Sloan Crystal River 8
2 Steven Hise Inverness 9
43 Gator Hise Inverness 10
94 Dalton Nelson 11
121 John Carter Jr. Bellview 12
6 Billy Bechtelheimer Dover 13
42 Richie Smith Hernando 14
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
99 Cody Stickler Pinellas Park 1
13 Aaron Williamson Mulberry 2
21 Tommy Schnader Largo 3
55 Ernie Reed Lakeland 4
77 Joey Catarelli Pinellas Park 5
32 Charles (Shelton) Bowers Cheifland 6
73 Mark Peterson Sarasota 7
83 Dennise Neighbor Sr. Largo 8
65 Shane Nichols Anthony Florida 9
31 Mike Souaub 10
90 Cody Johnson Ocala 11
6 David White Spring Hill 12
23 Edward Allen Georgia 13
4 Richie Smith Hernando 14
01 Tom Posavec San Antonio 15
51 Christopher Harvey Summerfield 16
7 Clint Foley Port Richie 17
56 Brandon Morris Mulberry 18
42 Gary Miller Ocala 19
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
53 Kyle Peters Ferndale 1
7 Michael Stalnaker Ocala 2
3 Curtis Flanagan Inverness 3
19 Jeff Stalnaker Jr. Ocala 4
85 Tim Wilson Floral City 5
98 Tom Bubba Martone Floral City 6
10 Kenny May Spring Hill 7
33 Bill Ryan Bushnell 8
55 Ernie Reed Crystal River 9
121 Dustin Strott Pinellas Park 10
12 Jhana Hughes Hernando 11
68 Austin Hughes Hernando 12
26 Bradley Lyon Brooksville 13
88 James Peters Ferndale 14
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
0 Steve Stineduf Weeki Watchee 1
35 David Walls Summerfield 2
15 Levi Roberts Spring Hill 3
411 Mathew Harris Brooksville 4
17 Jesse Veltman 5
36 Michael Dubbs Bushnell 6
9 Tyler Stickler 7
44 Glen Colyer Homosassa 8
62 Erick Sharrone Floral City 9
13 Charles Herne Homosassa 10
06 Wayne Alexander Spring Hill 11
20 Chris Ickes Brooksville 12
39 Carl Peters Winter Garden 13
55 Daryl Veltman 14
37 Rick Selvage Dade City 15
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
77 Kevin Knox Wesley Chapel 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
46 Shannon Kennedy Summerfield 3
71 Sonya Heater Homosassa 4
98 Kevin Stone Dade City 5
11 Travis Daniels 6
32 Jeremy Sharrone Floral City 7
35 Kenneth Watkins Summerfield 8
29 Chris Snow Inverness 9
31 Chris Hennessy Jr. 10
50 Jessey Mallory Summerfield 11
Pro Figure-8s Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
39 Robbie Hage St. Pete 1
65 Bobby Towe Pinellas Park 2
6 Joey Catarelli Pinellas Park 3
59 T. J. Sharrone Floral City 4
94 Charlie Meyer Pinellas Park 5
74 Dwane Fults Hernando 6
14 Wayne Calkins St. Pete 7
13 William Standsbury 8
34 James Crawford Pinellas Park 9
85 Thomas Peet Floral City 10
3 Cliff Rousseau 11
0 Jimmy Thompson Pinelles Park 12
83 Neil Herne Homosassa 13
49 Jaried Meyer 14
South East Champ Kart Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
7 Dustin Chisholm Seminole 1
29 Ron Sanford Lake Worth 2
8 Doug Schmidt Treasure Isle 3
87 Kenner Brown Jacksonville 4
31 Rusty Chancy Palm Bay 5
99 Camron Ray Homosassa 6
32 Dennis Mace Palm Bay 7
37 Alan McKinney Tampa 8
15 Chris Ellis 9
26 Caylyn Brown Jacksonville 10
47 Wesley Gonzalez 11
97 Scott Stevens Jacksonville 12
98 Scott Hailey Orlando 13
08 Rance Williams Lithia 14
16 Paul Letoumeau Riverview 15
77 Phil Harp Largo 16
33 Mitchell Stevens 17
66 David Harp 18