[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 2/19/2011
Super Late Models Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
17 James Shelnut Lake City 1
98 Herb Neumann Inverness 2
09 Scott Grossenbacher San Antonio 3
10 Talon Craft Seminole 4
20 Scott Millar Ocala 5
82 Danny Maddox Crystal River 6
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 7
97 Perry Lovelady Lakeland 8
62 John Gerstner Eustis 9
97 Andy Anderson Port Richey 10
88 Kenny Kuhn Dunellon 11
47 Keith Zavrel Brooksvile 12
38 Joe Jacalone St. Augastine 13
27 Cody Lane Port Richey 14
07 Steven Simpson New Smyrna 15
14 Randy Plantz Largo 16
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
19 Jeff Stalnaker Jr. Ocala 1
10 Kenny May Spring Hill 2
31 Tom Potts Dade City 3
3 Curtis Flanagan Inverness 4
88 James Peters Ferndale 5
98 Tom Bubba Martone Floral City 6
55 Ernie Reed Crystal River 7
33 Bill Ryan Bushnell 8
69 Chris Swayn 9
68 Austin Hughes Hernando 10
85 Tim Wilson Floral City 11
12 Jhana Hughes Hernando 12
53 Kyle Peters Ferndale 13
17 Robert Gregg Cyrstal River 14
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
39 Carl Peters Winter Garden 1
27 Sherry Makula New Port Richey 2
15 Levi Roberts Spring Hill 3
35 David Walls Summerfield 4
76 Michael Martin Citrus Springs 5
62 Erick Sharrone Floral City 6
7 Ardin Franklin Hernado 7
17 Nicholas Malverty Hernado 8
20 Chris Ickes Brooksville 9
23 Ron Sellars Spring Hill 10
44 Glen Colyer Homosassa 11
36 Michael Dubbs Bushnell 12
73 Jeffery Eisenhauer Homosassa 13
06 Wayne Alexander Spring Hill 14
37 Rick Selvage Dade City 15
13 Charles Herne Homosassa 16
70 Clarence Kyser Summerfield 17
Mod Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
18 Jesse Henley Homosassa 1
33 Chris Allen Center Hill 2
3 Steven Griffin Inverness 3
4 Chuck Cain Holder 4
01 Johnny Siner Homossa 5
98 James Ellis Brooksville 6
24 Phil Edwards Crystal River 7
26 Nathan Florian Clearwater 8
47 Richard Kuhn Ocala 9
13 Richard Heath Inverness 10
44 Michael Lawhorn Clermont 11
7 Clint Foley Dunellon 12
51 Jeff Cole New Symrna 13
88 Chris Hooker Floral City 14
14 Jason Reynolds Inverness 15
35 Randy Foote Holiday 16
Street Stock/Pure Stock
Figure Eights Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
35 Thomas Peet Floral City 1
62 Eric Sharrone Floral City 2
6 Ronnie Schrefiels Brooksville 3
55 Ernie Reed Crystal River 4
7 Chuckie Franklin Hernando 5
68 John Hughes Hernando 6
70 Clarence Kyser Summerfield 7
44 Glen Colyer Homosassa 8
13 Neil Herne Homosassa 9
Mini Cup Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
74 John Beach Atlanta Georgia 1
47 Brandon Beach Ocala 2
9 Cole Partelo Largo 3
17 Frank Beach Atlanta Georgia 4
05 James Irish Largo 5
42 Carlos Gonzales Wildwood 6
52 ? 7
71 Duane Ocala 8
99 Johnny Marra North Port 9