[Home]     [Race Results]

 




CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 2/12/2011
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
42 Richie Smith Hernando 1
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 2
88 Bobby Ervien St. Pete 3
03 Kyle Bookmiller Riverview 4
31 Jeff Sloan Crystal River 5
98 Robbie Cooper Bronson 6
53 Doug Miller Largo 7
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 8
1 Fain Skinner Live Oak 9
3 Ricky Coffin 10
21 Len Stapleton 11
13 Jon Ditges Orlando 12
94 Dalton Nelson 13
6 Billy Bechtelheimer Dover 14
198 Wayne Morris Malberry 15
8 Michael Stalnaker Ocala 16
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
55 Ernie Reed Crystal River 1
4 Richie Smith Hernando 2
65 Shane Nichols Ocala 3
3 David (Sandy) Lee Nottingham N.H. 4
51 Christopher Harvey Belleview 5
20 Shawn Waite Raymond N.H. 6
25 Casey Watson Deland 7
21 Tommy Schnader Largo 8
56 Brandon Morris Malberry 9
83 Dennise Neighbor Sr. Clearwater 10
711 Fred Tuski Brooksville 11
1 Rick Kase Odessa 12
7 Clint Foley Dunellon 13
77 Lee Welly Raymond N.H. 14
34 Kevin Harrod Floral City 15
6 David White Spring Hill 16
99 Cody Stickler Pinellas Park 17
26 Neal Gaither 18
01 Tom Posavec Dunellon 19
116 Bill Hall Ocoee 20
Pro Figure Eights Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
34 James Crawford Pinelles Park 1
14 Wayne Calkins St. Pete 2
0 Jimmy Thompson Pinelles Park 3
6 Joey Catarelli Pinelles Park 4
25 Robbie Powell St. Pete 5
85 Thomas Peet Floral City 6
31 Wayne Whitehead Largo 7
94 Charlie Meyer Pinelles Park 8
3 Cliff Rousseau St. Pete 9
83 Neil Herne Homosassa 10
59 T. J. Sharrone Floral City 11
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
32 Jeremy Sharrone Floral City 1
17 Adam May Lutz 2
29 Chris Snow Inverness 3
11 Shannon Kennedy Summerfield 4
71 Sonya Heater Homosassa 5
98 Kevin Stone Dade City 6
50 Jessey Mallory Summerfield 7
31 Chris Hennessy Jr. 8
43 Shawn Jenkins Lakeland 9
35 Kenneth Watkins Summerfield 10
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
15 Levi Roberts Spring Hill 1
39 Carl Peters Winter Garden 2
35 David Walls Summerfield 3
27 Sherry Makula New Port Richey 4
9 Tyler Stickler 5
17 Nicholas Malverty Spring Hill 6
44 Glen Colyer Homosassa 7
91 Jeffery Byer Jacksonville 8
63 Karlin Ray Floral City 9
7 Ardin Franklin Hernado 10
65 Happy Florian Lecanto 11
30 Tom McKay 12
F.O.W.L. Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
14 Bo Bass Eustis 1
17 John Bailey Sarasota 2
04 Rick Lundeen Jacksonville 3
02k Matt Lundeen Jacksonville 4
56 Larry Hubbard Cape Coral 5
2m Jon Brown Cape Coral 6
23 Jerry Heflin Gainsville 7
25 Johnny Bass Clarcona 8
77 Larry Hubbard Cape Coral 9
00 Donny Bass Clarcona 10
0 Sony O'Sullivan Edgewater 11