[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 12/11/2010
2nd EDDIE BRANN Memorial
Open Wheeled Modifieds -75 Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Curtis Neumann Inverness 1
0 Troy Robinson Wesley Chapel 2
991 Sean McLanghin Punta Gorda 3
03 Kyle Bookmiller Riverview 4
98 Robbie Cooper Bronson 5
102 Wayne Jefferson Pinellas Park 6
53 Doug Miller Largo 7
198 Wayne Morris Malberry 8
77 John Gerstner Eustis 9
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 10
89 Joshua Todd Polk City 11
10 Mike Birk Pinellas Park 12
87 Keith Lilly Lakeland 13
07 Harold Crooms Auburndale 14
131 Kevyn Terry Citra 15
42 Richie Smith Hernando 16
60 Pat Nanney Bradenton 17
13 Joh Ditges Orlando 18
112 Jarred Korpi 19
712 John Zidek Wildwood 20
22 Sammy Coghill New Port Richey 21
Sportsman - 50 Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
13 Aaron Williamson Lakeland 1
21 Tommy Schnader Largo 2
57 Timmy Lowe Pinellas Park 3
01 Tom Posavec Dunnellon 4
66 Andy Nichols Orlando 5
1 Rick Kase Odessa 6
68 Gary McFall Venice 7
51 Cris Harvey Belleview 8
16 Michael Mennenga Belleview 9
12 David Williamson Mulberry 10
25 Casey Watson Deland 11
69 Don Milam Ocala 12
55 Ernie Reed Crystal River 13
77 Rick Haugh St. Pete 14
138 Jason Stifle Winter Haven 15
114 John Buzinec Belleview 16
65 Billy Nichols Ocala 17
42 Gary Miller Ocala 18
3 David (Sandy) Lee Nottingham N.H. 19
16 Patrick Mennenga Ocala 20
57 T.J. Chambers Brooksville 21
177 Lee Welly Raymond N.H. 22
73 Mark Peterson Sarasota 23
20 Shawn Waite Raymond N.H. 24
53 Kyle Peters Ferndale 25
11 Jason Gamble Ocala 26
4-Cylinder Stocks - 35 Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
69 Shaun Cater Hernando 1
47 Richard Kuhn Ocala 2
13 Mike Ogren Spring Hill 3
65 Happy Florian Lecanto 4
02 Jon Layerd Ocala 5
11 Shannon Kennedy Summerfield 6
50 Jesse Mallory Summerfield 7
84 Ashlee Williamson Mulberry 8
29 Chris Snow Inverness 9
21 Phil Edwards Crystal River 10
31 Chris Hennessy Beverly Hills 11
32 Jeremy Sharrone Floral City 12
79 Wayne Heater Homosassa 13
Figure Eights - 35 Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
54 Jimmy Thompson Pinellas Park 1
14 Wayne Calkins St. Pete 2
27 John Baranauskas St. Pete 3
3 Clifford Rousseau St. Pete 4
94 Charlie Meyer Pinellas Park 5
311 Wayne Whitehead Largo 6
13 Neal Herne Homosassa 7
18 Robbie Powell St. Pete 8
03 Paul Bookmiller Plant City 9
59 T. J. Sharrone Floral City 10
34 James Crawford Pinellas Park 11
85 Thomas Peet Floral City 12