[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 11/13/2010
2010 Final Points Race
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
98 Robbie Cooper Bronson 1
01 Curtis Neumann Inverness 2
6 Billy Bechtelheimer Dover 3
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 4
03 Kyle Bookmiller Riverview 5
102 Wayne Jefferson Pinellas Park 6
1 Fain Skinner Live Oak 7
53 Doug Miller Largo 8
0 Troy Robinson Wesley Chapel 9
2 Steven Hise Inverness 10
25 (Johnny) L. J. Grimm Seffner 11
4 David Foster Wildwood 12
11 Scott Millar 13
73 Aaron Williamson Lakeland 14
77 John Gerstner Eustis 15
13 Joh Ditges Orlando 16
10 Eric Sharrone 17
75 Bobby Blake Grande Island 18
07 Harold Crooms 19
Doug Miller 2010 Rookie Winner
2010 Final Points Race
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
55 Ernie Reed Crystal River 1
15 Joey Catarelli Pinellas Park 2
66 Andy Nichols Orlando 3
13 Aaron Williamson Lakeland 4
14 Scott Hendrickson Spring Hill 5
711 Fred Tuski 6
2 David Mothershed Brooksville 7
21 Doug Miller 8
01 Tom Posavec Dunnellon 9
69 Don Milam Ocala 10
3 David (Sandy) Lee Nottingham N.H. 11
25 Casey Watson Deland 12
114 John Buzinec Belleview 13
20 Shawn Waite Raymond N.H. 14
57 T.J. Chambers 15
138 Jason Stifle Winter Haven 16
12 David Williamson Mulberry 17
1 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 18
16 Michael Mennenga 19
177 Lee Welly Raymond N.H. 20
David Mothershed 2010 Rookie Winner
2010 Final Points Race
Mini Stocks
Car-# Drivers Name Home Town Finish
7 Clint Foley Dunnellon 1
32 Steven Smith Inverness 2
4 Chuck Cain Holder 3
98 James Ellis Brooksville 4
51 Christopher Harvey Belleview 5
1 George Neumann Inverness 6
155 Mike Sweet Lakeland 7
Cody Johnson 2010 Rookie Winner
2010 Final Points Race
4-Cylinder Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
32 Jeremy Sharrone Floral City 1
21 Phil Edwards Crystal River 2
65 Happy Florian Lecanto 3
9 Mike Curry Lecanto 4
84 Ashlee Williamson Mulberry 5
11 Shannon Kennedy Summerfield 6
4 Bryson Ward 7
17 Adam May Lutz 8
71 Sonya Heater Homosassa 9
47 Richard Kuhn Ocala 10
50 Jesse Mallory Summerfield 11
89 Shawn Jenkins Lakeland 12
29 Chris Snow Inverness 13
53 Charles (Chuck) Parrish Dade City 14
31 Chris Hennessy 15
79 Wayne Heater Homosassa 16
Jesse Mallory 2010 Rookie Winner
2010 Final Points Race
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
36 Mike Dubbs Bushnell 1
35 David Walls Summerfield 2
411 Matthew Harris Brooksville 3
5 James Peters Winter Garden 4
27 Sherry Makula New Port Richey 5
81 Morris Richardson Williston 6
76 Michael Martin Citrus Springs 7
99 Tyler Stickler 8
39 Carl Peters Winter Garden 9
58 Larry Welter Jr. Williston 10
44 Glen Colyer Homosassa 11
96 Austin Dinkins Bushnell 12
149 Jared Meyer 13
15 Levi Roberts Spring Hill 14
20 Chris Ickes Brooksville 15
46 Duane Baker Homosassa 16
91 Jeff Byer 17
43 Gator Hise Inverness 18
70 Clarence Kyser Summerfield 19
008 Natalie Fallows Crystal River 20
62 Charlie ? 21
31 Austin Roberts Inverness 22
88 Vic Shahid Floral City 23
6 Eddie Hudak Homosassa 24
86 J.R. Meyer Largo 25
David Walls 2010 Rookie Winner
2010 Final Points Race
Figure Eights Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
54 Jimmy Thompson Pinellas Park 1
74 Dwane Fults Hernando 2
18 Robbie Powell St. Pete 3
85 Thomas Peet Floral City 4
27 John Baranauskas St. Pete 5
74 Robbie Hage St. Pete 6
4 Terry Zimmerman St. Pete 7
94 Charlie Meyer Pinellas Park 8
3 Clifford Rousseau St. Pete 9
34 James Crawford Pinellas Park 10
83 Charles Herne Homosassa 11
6 Robert Aaron Brooksville 12
149 Jared Mayer Largo 13
01 Mason Love Pinellas Park 14
21 J.R. Meyer Largo 15
James Crawford 2010 Rookie Winner
Pro Challenge Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
25 Paul White Eustis 1
24 Randy Glick Ocala 2
18 Ryan Rust Port St. Lucie 3
4 Jarrett Snowden Ocala 4
56 Mark Landis Delray Beach 5
23 Jerry Heflin Gainsville 6
2 Harvey Johnson Ocala 7
31 Jacob Calloway Longwood 8
1 Glenn Cormican Ocala 9
55 Jorden Martin Kissimmee 10
12 Steve Greenwell Ocala 11
28 Jacob Leeson Ocala 12
Womens
Powder Puff (20 laps) Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
70 Dawn Gerstner Wesley Chapel 1
81 Shannon Welter Williston 2
00 Carla Stalcup Crystal River 3
007 Judy Fallows Crystal River 4
20 Laurie Ickes Brooksville 5
5 Karen Peters Winter Garden 6
36 Jamie Dubbs Bushnell 7
96 Britney Denkins Bushnell 8
85 Melissa Peet Floral City 9
008 Jen Petrella Lecanto 10