[Home]     [Race Results]

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 08/21/2010
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
01 Curtis Neumann Inverness 1
42 Richie Smith Hernando 2
25 L. J. Grimm Seffner 3
991 Sean McLanghin Punta Gorda 4
03 Kyle Bookmiller Riverview 5
98 Robbie Cooper Bronson 6
6 Billy Bechtelheimer Dover 7
2 Steven Hise Inverness 8
19 Tommy Schnader Largo 9
121 John Carter Jr. Bellview 10
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 11
44 Graham McCorvey Gibsonton 12
53 Doug Miller Largo 13
0 Troy Robinson Wesley Chapel 14
77 John Gerstner Eustis 15
75 Bobby Blake Grande Island 16
00 Michael Harper Lake Wells 17
48 Vernon Hart Plant City 18
198 Wayne Morris Mulberry 19
18 Ryan Rust Port Saint Lucie 20
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
42 Tommy Smith Hernando 1
4 Jay Witfoth Beverly Hills 2
63 Tim Alexander 3
97 Tim Quick Lecanto 4
71 Jason Warsing Bronson 5
26 Bradley Lyon Brooksville 6
420 Gator Hise 7
25 Raynold Lyon Brooksville 8
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
35 David Walls Summerfield 1
5 James Peters Winter Garden 2
15 Levi Roberts Spring Hill 3
7 Ardin Franklin Hernando 4
68 Drew Matissek New Port Richey 5
36 Mike Dubbs Bushnell 6
44 Glen Colyer Homosassa 7
03 Paul Bookmiller Plant City 8
20 Chris Ickes Brooksville 9
70 Clarence Kyser Summerfield 10
99 Cody Stickler Pinellas Park 11
88 Vic Shahid Floral City DQ
4-Cyl Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
47 Richard Kuhn Ocala 1
21 Phil Edwards Crystal River 2
01 Jeff Eberly 3
71 Sonya Heater Homosassa 4
65 Happy Florian Lecanto 5
95 Wayne Heater Homosassa 6
29 Chris Snow Inverness 7
199 Robert Carter Belleview 8
00 Jerry Cutting Tampa 9
95 Fred Henick Inverness 10
50 Jesse Mallory Summerfield 11
18 Bo Denney Dade City 12
12 David Dunbar Clermont 13
54 Michael Dresch 14
77 Kevin Knox Wesley Chapel 15
35 Kenneth Watkins Summerfield 16
Legends Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
59 Jake Perkins Ocala 1
5r Corey Abbott 2
71 Mason Ketterman Palm Bay 3
21 Devin Mcleod Zephryhills 4
07 Dave Gleason Orlando 5
7 Charles Baggett Lakeland 6
5 Seth Adams 7
99 LeRoy  Moore Brooksville 8
2 Corey White Vero Beach 9
83 Danielle Stratton Tavares 10
84 Paul Ingram Orlando 11
4r Zach Napoleon Wesley Chapel 12
Bandolero Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
11 Daniel Conlin 1
65 Mark Beebo 2
03 Jacob Hunter 3
DWARFs Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
14 Bo Bass Eustis 1
00 Donny Bass Clarcona 2
04 Matt Lundeen Jacksonville 3
23 Jerry Helfin Gainesville 4
25 John Bass Clarcona 5
59 Chris McClelland Ocoee 6
0 Sonny Sullivan 7
Fastest Pastor Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
75 Brian Bristbag 1
5 Kip Younger 2
Powder Puff School Bus Fig-8 Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
44 Dora Thorne 1
69 Becky Aaron Brooksville 2
4y Tammy Mothershed 3
41 Tina Twetty 4
4w Sonya Heater Homosassa 5
36 Lori Ickes Brooksville 6
38 Kathy Everett 7
37 Michelle Swaub 8
17 Diane Hackney 9
Cars of Yesterday / Stock Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
X Steve Mattingly Pinellas Park 1
57 Charlie Mixson Largo 2
84 Mark Simpson St. Pete 3
6 Dennis Copenhaver Indiana 4
31 Tom McDonald Largo 5
11 Doug McCorvey Gibsonton 6
58 Charlie Tura St. Pete 7
24 Dave Rudenis St. Pete 8
39 Robert Campbell Palm Harbor 9
42 David Davis Tenn. 10
Cars of Yesterday / Modified Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
2 Clay Fray St. Pete 1
3 Rick Botts Pinellas Park 2
44 Graham McCorvey 3
1 Dave Ridden St. Pete 4