[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 08/14/2010
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
98 Robbie Cooper Bronson 1
19 Tommy Schnader Largo 2
6 Billy Bechtelheimer Dover 3
03 Kyle Bookmiller Riverview 4
75 Bobby Blake Grande Island 5
198 Wayne Morris Mulberry 6
77 John Gerstner Eustis 7
25 L. J. Grimm Seffner 8
53 Doug Miller Largo 9
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 10
2 Steven Hise Inverness 11
121 John Carter Jr. Bellview 12
44 Graham McCorvey Gibsonton 13
42 Richie Smith Hernando 14
14 Jarrett Snowden Salt Springs 15
9 Ron Armille Land O'Lakes 16
48 Vernon Hart Plant City 17
01 Curtis Neumann Inverness 18
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
13 Aaron Williamson Lakeland 1
55 Ernie Reed Crystal River 2
17 Mike Bell Brooksville 3
138 Jason Stifle Winter Haven 4
01 Tom Posavec Dunnellon 5
2 David Mothershed Brooksville 6
12 David Williamson Mulberry 7
15 Joey Catarelli Pinellas Park 8
114 John Buzinec Belleview 9
8 Marvin Davis 10
83 Dennis Neighbor Sr. Clearwater 11
1 Rick Kase Odessa 12
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
7 Clint Foley Dunnellon 1
32 Steven Smith Inverness 2
1 George Neumann Inverness 3
18 Jesse Henley Homosassa 4
44 Michael Lawhorn Clermont 5
90 Cody Johnson Ocala 6
47 Richard Kuhn Ocala 7
80 Craig Cuzzone 8
98 James Ellis Brooksville 9
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
99 Cody Stickler Pinellas Park 1
5 James Peters Winter Garden 2
43 Gator Hise Inverness 3
35 David Walls Summerfield 4
421 Tyler Currier Hernando 5
44 Glen Colyer Homosassa 6
88 Vic Shahid Floral City 7
36 Mike Dubbs Bushnell 8
68 Drew Matissek New Port Richey 9
86 Justin Meyer Largo 10
20 Chris Ickes Brooksville 11
76 Michael Martin Citrus Springs 12
14 Alex Wilder Floral City 13
6 Eddie Hudak Homosassa 14
7 Ardin Franklin Hernando 15
4-Cyl Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
84 Ashlee Williamson Mulberry 1
77 Kevin Knox Wesley Chapel 2
21 Phil Edwards Crystal River 3
47 Richard Kuhn Ocala 4
65 Happy Florian Lecanto 5
71 Sonya Heater Homosassa 6
29 Chris Snow Inverness 7
9 Mike Curry 8
95 Wayne Heater Homosassa 9
18 Bo Denney Dade City 10
50 Buddy Mallory Summerfield 11
00 Jerry Cutting 12
6 J.D. Gillette 13
35 Kenneth Watkins 14
53 Charles (Chuck) Parrish Dade City 15
Figure-8's Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
74 Dwane Fults 1
8 Darryl Hage St. Pete 2
85 Thomas Peet Floral City 3
59 T. J. Sharrone Floral City 4
94 Charlie Meyer Pinellas Park 5
6 Robert Aaron Brooksville 6
21 J.R. Meyer Largo 7
74 Robbie Hage St. Pete 8
81 Gator Jones 9
86 Zach Perry Largo 10
83 Charles Herne Homosassa 11
27 John Baranauskas St. Pete 12
13 Neal Herne Homosassa 13
18 Robbie Powell St. Pete 14
Pro Challenge Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
4 Jarrett Snowden Ocala 1
2 Harvey Johnson Ocala 2
24 Ryan Rust Port St. Lucie 3
25 Paul White Eustis 4
23 Jerry Heflin Gainsville 5
1 Glen Cormican Ocala 6
28 Jacob Leeson Ocala 7
56 Mark Landis Delray Beach 8
55 Jorden Martin Kissimmee 9
South East Champ Kart Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Winner
8 Doug Schmidt St. Pete 1
61 PJ Letourneau Riverview 2
31 Rusty Chancy Palm Bay 3
73 Kenner Brown III Jacksonville 4
33 Mitchell Stevens 5
1 Dennis Mace 6
3 Andy Whah 7
47 Wesley Gonzalez 8
14 Tim Simmons Ruskin 9
16 Paul Letourneau Riverview 10
77 Phil Harp Largo 11
30 Billy Smith 12
89 Caylyn Brown Jacksonville 13
9 Camron Ray Homosassa 14