[Home]     [Race Results]

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 06/19/2010
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
01 Curtis Neumann Inverness 1
4 David Foster Wildwood 2
42 Richie Smith Hernando 3
19 Tommy Schnader Largo 4
98 Robbie Cooper Bronson 5
73 Aaron Williamson 6
25 L. J. Grimm Seffner 7
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 8
44 Graham McCarvey Gibsonton 9
127 Kyle Maynard Weirdale 10
75 Bobby Blake Grande Island 11
121 John Carter Jr. Bellview 12
6 Billy Bechtelheimer Dover 13
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
63 Tim Alexander 1
79 Mike Wilson Dade City 2
31 Tom Potts San Antonio 3
42 Richie Smith Hernando 4
007 Mark Fallows Crystal River 5
97 Tim Quick Lecanto 6
71 Jason Warsing Bronson 7
25 Raynold Lyon Brooksville 8
26 Bradley Lyon Brooksville 9
99 Jason Van Ochten Hudson 10
18 Kyle Peters Ferndale 11
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
69 Richard Dinkins Bushnell 1
99 Cody Stickler Pinellas Park 2
58 Larry Welter Jr. Williston 3
81 Morris Richardson Williston 4
5 James Peters Winter Garden 5
35 David Walls Summerfield 6
421 Tyler Currier Hernando 7
68 Drew Matissek New Port Richey 8
88 Vic Shahid Floral City 9
14 Alex Wilder Floral City 10
85 Larry Welter Sr. Bronson 11
36 Mike Dubbs Bushnell 12
76 Michael Martin Citrus Springs 13
4 Abe Lord Inverness 14
20 Chris Ickes Brooksville 15
7 Ardin Franklin Hernando 16
50 Jerry Hoover Floral City 17
44 Glen Colyer Homosassa 18
6 Eddie Hudak Homosassa 19
49 Michael Pancake 20
Four Cylinders Stock Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
32 Jeremy Sharrone Floral City 1
84 Ashlee Williamson Mulberry 2
21 Phil Edwards Crystal River 3
47 Richard Kuhn Ocala 4
29 Chris Snow Inverness 5
77 Kevin Knox Wesley Chapel 6
26 Nathan Florian Homosassa 7
98 Kevin Stone Dade City 8
199 Robert Carter Belleview 9
79 Wayne Heater Homosassa 10
7 William Stansburg Homosassa 11
50 Jesse Mallory Summerfield 12
19 Allen Prior Dade City 13
65 Happy Florian Lecanto 14
007 Jeremy Bush Homosassa 15
71 Sonya Heater Homosassa 16
95 Fred Henick Inverness 17
24 Tim Scalise Lutz 18
95 Rick Henick Inverness 19
DWARFs Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
14 Bo Bass Eustis 1
7t Kelby Knoedler Knowville, TN 2
04 Rick Londeen Jacksonville 3
42 Zane Davis Kissimmee 4
83 Roger Wolfe Tavares 5
59 Chris McClelland Ocoee 6
25 John Bass Clarcona 7
0 Sonny O'Sullivan Edgewater 8
02k Matt Lundeen Jacksonville 9
00 Donny Bass Claycona 10
South East Champ Kart Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
1 Dennis Mace 2nd Heat Winner 1
97 Scott Stevens Jacksonville 2
20 Chad Dokken Clearwater 3
14 Tim Simmons Ruskin 4
8 Doug Schmidt St. Pete 5
29 Ron Sanford Lake Worth 6
89 Caylyn Brown Jacksonville 7
32 Kyle Worden 8
63 Ed Brilhante 9
61 PJ Letourneau Riverview 10
37 Alan McKinney Tampa 11
73 Kenner Brown III Jacksonville 12
93 Ryan Walters Clearwater 13
16 Paul Letourneau Riverview 14
47 Wesley Gonzalez 15
77 Phil Harp Largo 16
33 Mitchell Stevens 17
79 Vincent Crawford Clearwater 18
9 Camron Ray Homosassa 19
30 Billy Smith 20
22 Rusty Chancy 1st Heat Winner 21