[Home]     [Race Results]

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
Finishes: 06/12/2010
Open Wheeled Modifieds Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
25 John Grimm Seffner 1
6 Billy Bechtelheimer Dover 2
121 John Carter Jr. Bellview 3
70 Jeremy Gerstner Wesley Chapel 4
01 Curtis Neumann Inverness 5
31 Jeff Sloan Crystal River 6
19 Tommy Schnader 7
77 John Gerstner Eustis 8
53 Doug Miller Largo 9
127 Kyle Maynard Weirdale 10
44 Graham McCarvey Gibsonton 11
2 Steven Hise Inverness 12
13 Joh Ditges Orlando 13
198 Wayne Morris Mulberry 14
151 Daniel Webster Brooksville 15
48 Vernon Hart Plant City 16
3 Harold Cannon Valrico 17
75 Bobby Blake Grande Island 18
42 Richie Smith Hernando 19
03 Kyle Bookmiller Riverview 20
Sportsman Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
17 Mike Bell Brooksville 1
55 Ernie Reed Crystal River 2
13 Aaron Williamson Lakeland 3
15 Joey Catarelli Pinellas Park 4
07 Scott Garrity Port Richey 5
20 Shawn Waites Raymond N.H. 6
1 Rick Kase Odessa 7
01 Tom Posavec Dunnellon 8
177 Lee Weldy Raymond N.H. 9
3 David (Sandy) Lee Nottingham N.H. 10
98 Jesse (Dustin) Aaron Floral City 11
116 Bill Hall Ocoee 12
114 John Buzinec Belleview 13
12 David Williamson Mulberry 14
2 David Mothershed Brooksville 15
83 Dennis Neighbor Clearwater 16
Mini Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
32 Steven Smith Inverness 1
20 Travis Hoefler Floral City 2
7 Clint Foley Dunnellon 3
1 George Neumann Inverness 4
18 Jesse Henley Homosassa 5
51 Christopher Harvey Belleview 6
01 Johnny Siner Homosassa 7
33 Chris Allen Center Hill 8
9 Mark Powers Hernando 9
47 Richard Kuhn Ocala 10
19 Rick Maquire Williston 11
35 Kenneth Walkins 12
98 James Ellis Brooksville 13
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
35 David Walls Summerfield 1
99 Cody Stickler Pinellas Park 2
5 James Peters Winter Garden 3
88 Vic Shahid Floral City 4
36 Mike Dubbs Bushnell 5
4 Abe Lord Inverness 6
68 Drew Matissek New Port Richey 7
14 Alex Wilder Floral City 8
20 Chris Ickes Brooksville 9
421 Tyler Currier Hernando 10
41 Tara Wilder Floral City 11
03 Paul Bookmiller Plant City 12
70 Clarence Kyser Summerfield 13
6 Eddie Hudak Homosassa 14
50 Jerry Hoover 15
44 Glen Colyer Homosassa 16
0 Steve Stineduf Weeki Watchee 17
Four Cylinders Stock Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
24 Tim Scalise Lutz 1
47 Richard Kuhn Ocala 2
71 Sonya Heater Homosassa 3
69 Shaun Cater Hernando 4
84 Ashlee Williamson Mulberry 5
79 Wayne Heater Homosassa 6
21 Phil Edwards Crystal River 7
65 Happy Florian Lecanto 8
007 Jeremy Bush Homosassa 9
7 William Stansburg Homosassa 10
18 Bo Denney Dade City 11
95 Rick Henick Inverness 12
77 Kevin Knox Wesley Chapel 13
199 Robert Carter Belleview 14
2 David Casch 15
95 Fred Henick Inverness 16
50 Jesse Mallory Summerfield 17
29 Chris Snow Inverness 18
32 Jeremy Sharrone Floral City 19
Figure Eights Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
18 Robbie Powell St. Pete 1
74 Robbie Hage St. Pete 2
14 Larry Calkins 3
94 Charlie Meyer Pinellas Park 4
65 Bobby Towe Pinellas Park 5
6 Robert Aaron Brooksville 6
85 Thomas Peet Floral City 7
83 Charles Herne Homosassa 8
34 James Crawford Pinellas Park 9
13 Neal Herne Homosassa 10
27 John Baranauskas St. Pete 11
54 Jimmy Thompson Pinellas Park 12
Pro Challenge Series Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
28 Randy Glick Ocala 1
24 Ryan Rust Port St. Lucie 2
25 Paul White Eustis 3
23 Jerry Heflin Gainsville 4
55 Jorden Martin Kissimmee 5
56 Mark Landis Delray Beach 6
2 Harvey Johnson Ocala 7
98 David Hall West Palm Beach 8