[Home]     [Race Results]

 

 

CITRUS
COUNTY
SPEEDWAY
  Finishes: 05/15/2010
 
Street Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
42 Richie Smith Hernando 1
97 Tim Quick Lecanto 2
11 Michael Ruff Homosassa 3
33 Bill Ryan Bushnell 4
10 Kenny May Spring Hill 5
27 John Makula New Port Richey 6
71 Jason Warsing Bronson 7
007 Mark Fallows Crystal River 8
99 Jason Van Ochten Hudson 9
09 John Hughes 10
25 Raynold Lyon Brooksville 11
26 Bradley Lyon Brooksville 12
9 Tommy Smith Hernando 13
15 Bobby Fudge Inverness 14
28 Dewayne Hitchcock Crystal River 15
80 Tracy Curtis Inverness 16
4 Jay Witfoth Beverly Hills 17
Pure Stocks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
58 Larry Welter Jr. Williston 1
7 Ardin Franklin Hernando 2
27 Sherry Makula New Port Richey 3
99 Cody Stickler Pinellas Park 4
411 Matthew Harris Brooksville 5
0 Steve Stineduf Weeki Watchee 6
5 James Peters Winter Garden 7
88 Vic Shahid Floral City 8
35 David Walls Summerfield 9
68 Drew Matissek New Port Richey 10
36 Mike Dubbs Bushnell 11
30 Tom McKay Loxahatchee 12
14 Alex Wilder Floral City 13
20 Chris Ickes Brooksville 14
41 Tara Wilder Floral City 15
6 Eddie Hudak Homosassa 16
81 Morris Richardson Williston 17
70 Clarence Kyser 18
44 Glen Colyer Homosassa 19
69 Richard Dinkins Bushnell 20
4 Abe Lord Inverness 21
FAST Trucks Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
99 Brent Tyler 1
36 Austin Stamper Deland 2
Four Cylinders Stock Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
24 Tim Scalise Lutz 1
32 Jeremy Sharrone Floral City 2
47 Richard Kuhn Ocala 3
21 Phil Edwards Crystal River 4
65 Happy Florian Lecanto 5
71 Sonya Heater Homosassa 6
77 Kevin Knox Wesley Chapel 7
29 Chris Snow Inverness 8
199 Robert Carter Belleview 9
79 Wayne Heater Homosassa 10
98 Kevin Stone Dade City 11
007 Jeremy Bush Homosassa 12
18 Bo Denney Dade City 13
26 Nathan Florian Homosassa 14
50 Buddy Mallory Summerfield 15
DWARFs
1st Heat Winners
Car# Drivers Name Home Town Finish
14 Bo Bass Eustis 1
56 Larry Hubbard Jr. Cape Coral 2
04 Rick Lundeen Jacksonville 3
99 Terry Taylor Dunedin 4
02k Matt Lundeen Jacksonville 5
00 Donny Bass Clarcona 6
59 Chris McClelland Ocoee 7
2nd Heat Winners
Car# Drivers Name Home Town Finish
42 Zane Davis Kissimmee 1
33 Roger Richmond Port Charlotte 2
1 John Atherton Cape Coral 3
23 Jerry Helfin Gainesville 4
83 Jeff Wolfe Myakka City 5
25 John Bass Clarcona 6
Feature Winners Feature
Car# Drivers Name Home Town Finish
14 Bo Bass Eustis 1
56 Larry Hubbard Jr. Cape Coral 2
33 Roger Richmond Port Charlotte 3
23 Jerry Helfin Gainesville 4
02k Matt Lundeen Jacksonville 5
00 Donny Bass Clarcona 6
59 Chris McClelland Ocoee 7
42 Zane Davis Kissimmee 8
04 Rick Lundeen Jacksonville 9
99 Terry Taylor Dunedin 10
83 Jeff Wolfe Myakka City 11
1 John Atherton Cape Coral 12
25 John Bass Clarcona 13
Central Florida Wingless Sprint Car Association 
1st Heat Winners
Car# Drivers Name Home Town Finish
41 Brian Gingras 1
6 Frankie Hurst Land O' Lakes 2
75 Darrin Miller 3
1 Steven Bradley Inverness 4
31 Channing Conley Leesburg 5
11x Billy Riddle 6
3 Dennis Misuraca 7
17 Billy Boyd 8
2nd Heat Winners
Car# Drivers Name Home Town Finish
68 Mickey Kempgens Dade City 1
66 Ray Bragg Riverveiw 2
21 Jimmy Alvis Jr. Sefner 3
87 Jimmy Alvis 4
8 Nick Manikis 5
69 Ric Voisey Wesley Chapel 6
86 JJ Dutton 7
0 Sonny O' Sullivan Edgewater 8
30 Mikey Jenkins Jr. 9
6x Skeeter Faulconer Land O' Lakes 10
11 Bryan Riddle Thonotosassa 11
Feature Winners Feature
Car# Drivers Name Home Town Finish
68 Mickey Kempgens Dade City 1
66 Ray Bragg II Riverveiw 2
41 Brian Gingras 3
21 Jimmy Alvis Jr. Sefner 4
31 Channing Conley Leesburg 5
6 Frankie Hurst Land O' Lakes 6
87 Jimmy Alvis 7
3 Dennis Misuraca 8
69 Ric Voisey Wesley Chapel 9
30 Mikey Jenkins Jr. 10
17 Billy Boyd 11
11x Billy Riddle 12
75 Darrin Miller 13
86 JJ Dutton 14
8 Nick Manikis 15
1 Steven Bradley Inverness 16
0 Sonny O' Sullivan Edgewater 17
6x Skeeter Faulconer Land O' Lakes 18
681 No Name 19
11 Bryan Riddle Thonotosassa 20
Outlaw Mod Minis Feature
Car-# Drivers Name Home Town Finish
26 Mike Endee North Port 1
04 Tom Meyers Pinellas Park 2
15 Doug Hopper New Port Richey 3
22 Ric Mills Arcadia 4
7 Melanie Braden Hernando Beach 5
63 Ricky Gervasi Holliday 6
5 Craig Scherar East Palotka 7
6 John Gula Spring Hill 8
20 Mike Donahue Spring Hill 9